Він підкреслив, що це має зв'язок з його "випадками" проти їхнього плагіату.
Президент Київської школи економіки (KSE) та професор Піттсбурзького університету Тимофій Милованов повідомив про отримані ним погрози з боку ректорів, які були викликані його критикою плагіату у їхніх наукових працях, а також його заявою про корупцію в освітній системі.
"Нещодавно я пережив кілька 'виховних бесід'. Мені порадили утриматися від критики системи, адже це може образити ректорів. Дуже ввічливо, але ясно дали зрозуміти, що можуть виникнути труднощі – або в медійному просторі, або ж з боку регуляторів, коли зміниться міністр освіти на більш прихильного до ректорів", - підкреслив він у своєму пості на Facebook.
Мілованов підкреслює, що в Україні освіта та наука потребують кардинальних реформ і зростання конкуренції. Наразі ж "ресурси розподіляються неефективно, інфраструктура занепадає, а науковці стикаються з тиском з боку ректорів та адміністрації".
Він поділився, що його "дуже ввічливо" повідомили про те, що заступнику міністра освіти Михайлу Винницькому присудили нагороду "Академічна негідність року" в категорії "Посіпака 2023". Також йому запитали, чи хотів би він отримати подібну нагороду і в якій з наступних номінацій: "Скандал року", "Фальсифікатор року", "Плагіатор року", "Посіпака року", "Токсичний ректор року" або "Мурзилка року".
Мілованов повідомив, що його попросили стримати критику щодо звинувачень у плагіаті ректорів.
"Кажуть, що всі навколо тебе вже намагаються вказати, що робити: депутати, ректори, навіть твої знайомі. Чого ти прагнеш? Змінити всю систему? Ти ж був міністром! Тобі недостатньо було, як руйнували твій імідж? "Хочеш, повторимо?" Просто працюй у своєму KSE зі своєю тисячею студентів і не заважай іншим заробляти. Чому ти борешся з вітряками?" - наголосив він.
Президент KSE відреагував на ці загрози, зазначивши, що "червоні ректори" не здатні до організації будь-яких дій.
"Я витримав напади в міністерстві, і продовжую стояти на своїй позиції. По-друге, мені вдалося реалізувати ринок землі, завдяки лідерству президента, злагодженій роботі парламенту, а також зусиллям міністрів, які прийшли після мене, справу було доведено до успішного завершення. Так само ми зможемо подолати проблему плагіату. Хоча це займе час — десятки років, але ми впораємось. Рухаючись малими кроками," — зазначив науковець.
У ході кампанії з набору студентів у 2024 році, абітурієнти з найвищими балами подавали свої заявки до приватних університетів, таких як УКУ та KSE, а також до Національного університету "Києво-Могилянська академія" та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Про це розповідає Оксана Онищенко, редакторка освіти та науки видання ZN.UA, у своїй статті "Вступ-2024. Чого прагнуть абітурієнти та які вимоги держави?".
У своєму інтерв'ю ZN.UA заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький підкреслив, що абітурієнти, згідно з даними про вступ із грантовою підтримкою, вважають освіту якісною в двох приватних вишах: Українському католицькому університеті та Київській школі економіки. Він також зазначив, що вперше цього року держава змогла надати фінансову підтримку талановитим абітурієнтам, які прагнули навчатися в цих навчальних закладах, виділивши їм гранти.
#Університет #Студент #Президент України #Президент (державна посада) #Facebook #Ректор (академії) #Держава (політичний устрій) #Парламент #Абітурієнт #Київський національний університет імені Тараса Шевченка #Український католицький університет #Конкуренція (економіка) #Дзеркало тижня. Україна #Вчений #Плагіат #Київська школа економіки #Тимофій Милованов #Університет Піттсбурга