Згідно з результатами опитування, багато працівників вважають за краще представляти роботи, виконані штучним інтелектом, як свої власні досягнення.

Люди вдаються до використання штучного інтелекту непомітно для своїх керівників і колег.

Міжнародна мережа KPMG та Мельбурнський університет провели опитування серед 48 340 осіб у 47 країнах у період з листопада 2024 року по січень 2025 року. Досліджували, як люди застосовують штучний інтелект (ШІ). Опитування показало: багато працівників замовчують те, що виконують свою роботу з допомогою штучного інтелекту, пише Business Insider.

Результати дослідники опублікували у звіті під назвою "Довіра, ставлення та використання штучного інтелекту: глобальне дослідження 2025 року". Серед опитаних 58% цільово використовують штучний інтелект для роботи, а приблизно третина використовують його принаймні раз на тиждень. Але 57% респондентів зізналися, що приховують використання штучного інтелекту та представляють створений ШІ контент як власний.

Професорка Ніколь Гіллеспі з Мельбурнського університету менеджменту була вражена рівнем "недостатньо етичного, ускладненого та непрозорого" використання штучного інтелекту співробітниками компаній. Частково це явище викликане обмеженнями на застосування ШІ та конкурентним середовищем на робочому місці. Працівники відчувають, що можуть відстати, якщо не впроваджуватимуть сучасні технології, які вже активно використовують їх більш успішні колеги, додала вона.

Лише 47% працівників у всьому світі зазначили, що пройшли навчання із використання штучного інтелекту. Переважна більшість застосовує його інтуїтивно, не перевіряючи інформацію. Так, 66% співробітників заявили, що використовують інструменти штучного інтелекту, не оцінюючи точність відповідей. Ще 56% повідомили, що робили помилки у своїй роботі через підказки ШІ.

Щодо цифрової безпеки, то респонденти теж продемонстрували високий рівень необізнаності. Наприклад, 48% сказали, що завантажували інформацію про компанію в загальнодоступні інструменти штучного інтелекту.

Представник KPMG у своєму дослідженні Сем Глоде підкреслив, що крім помилок, витоків даних та ризиків, пов'язаних із дотриманням вимог на робочому місці, викликає серйозне занепокоєння відсутність чіткої політики щодо використання штучного інтелекту. У світлі того, що багато людей вже активно використовують ШІ, необхідно легалізувати цей процес і навчити співробітників правильно застосовувати інструменти, які пропонують різні моделі штучного інтелекту. Проте, досі існують компанії, які забороняють використання ШІ на своїх робочих місцях.

У країнах, що переживають процес розвитку, таких як Індія, Нігерія та Саудівська Аравія, спостерігається значно вищий рівень довіри до штучного інтелекту — 82% у порівнянні з 65% у розвинутих країнах, повідомляє видання. Україна не була включена в це опитування.

Станом на 2024 рік 42 українських університети вже пропонували 106 спеціалізованих програм із ШІ та 174 програми, де ці технології є важливим компонентом. Утім, відзначався брак викладачів із відповідною експертизою, дослідницької інфраструктури та співпраці з IT-індустрією. Про це йдеться у статті "Виклики штучного інтелекту для освіти й науки" авторства Тетяни Ярошенко.

#Університет #Україна #Інформація #Інфраструктура #Саудівська Аравія #Ризик #Штучний інтелект #Індія #Менеджмент #KPMG #Нігерія #Вчений #Країна, що розвивається

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Внаслідок дронової атаки на Одесу загинули дві особи, а п'ятеро отримали поранення.
Вплив масового переселення населення: досвід Європи для України
Схожий на термос, у Китаї презентували бойовий безпілотник вагою менше одного кілограма.
Теги