Посол Бразилії виділив перспективні сфери економічної партнерства з Україною.

Україна і Бразилія володіють значними можливостями для економічного співробітництва в таких галузях, як аграрний сектор, машинобудування, біоенергетика, фармацевтична промисловість та цивільне будівництво, а також у виробництві біоетанолу. Обидві країни мають розвинені біоресурси та технологічні напрацювання, що відкриває широкі перспективи для партнерства.

Про це у розмові з Укрінформом заявив посол Бразилії в Україні Рафаель де Мелло Відал.

Війна, безсумнівно, негативно позначилася на торгівельних відносинах. Проте двосторонній товарообіг продовжує існувати, особливо в аграрному секторі та машинобудуванні. Ми бачимо значний потенціал для подальшого розвитку економічних партнерств, зокрема в проектах, пов'язаних із виробництвом біопального. Бразилія є одним з провідних виробників екологічної енергії з альтернативних джерел. У нашій галузі біопального функціонує безліч компаній, які здійснюють інвестиції по всьому світу. Біоенергетичні станції мають помірну вартість і швидко зводяться, виробляючи чисту енергію. Україна, як і Бразилія, володіє всіма необхідними біоресурсами, що відкриває нові можливості для співпраці, - зазначив дипломат.

Він зазначив, що в планах є відновлення співпраці в фармацевтичній сфері, зокрема, шляхом об'єднання зусиль провідних компаній з обох держав для створення доступних медикаментів.

Посол Бразилії підкреслив значний потенціал для співробітництва в аграрній сфері та зауважив, що Україна стала одним із співзасновників Глобального альянсу проти голоду та бідності — ініціативи, започаткованої Бразилією під час її головування в G20.

"У нас є вагомі можливості в галузі цивільного будівництва, адже бразильські інженерні компанії входять до числа найкращих у світі та володіють значним фінансовим потенціалом завдяки підтримці Національного банку соціально-економічного розвитку," - підкреслив де Мелло Відал.

Одночасно, за його словами, співпраця між державами охоплює не тільки торговельні відносини та інвестиційні проекти.

"Ми активно працюємо над впровадженням нових двосторонніх ініціатив у галузі медичної освіти, які включають обмін досвідом між бразильськими лікарнями, університетами та українськими медиками. Також на стадії реалізації знаходиться освітній проєкт, що базується на успішній бразильській моделі інклюзивної освіти для дітей з особливими потребами, відомої як ініціатива 'Школи для всіх'. Наша мета – передати цей цінний досвід українським регіонам. Крім того, ми започаткували нову співпрацю між нашими державними кіноагентствами для розвитку кінематографічної індустрії. Також ми активно видрукуємо нові книги бразильських авторів українською мовою," – зазначив посол Бразилії.

Як повідомляв Укрінформ, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сільва заявив, що двічі розмовляв з очільником Кремля Володимиром Путіним, щоб змусити його розпочати мирні переговори щодо України.

#Університет #Укрінформ #Лікар #Україна #Володимир Путін #Президент (державна посада) #Енергія #Лікарня #Інвестиції #Кремль (фортифікаційна споруда) #Голод #Фармацевтика #Велика двадцятка #Дипломат #Банк #Бразилія #Машинобудування #Біопаливо

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Дослідження показало, що українські учні обирають навчання в закордонних університетах.
Ігор Копитін: Росія ризикнула всім, використовуючи дрони. Водночас Україна активно нарощує виробництво бойових безпілотників.
Випуск 2025: Близько 400 учнів у Литві здобули українські атестати.
Теги