
Японська компанія iQPS (Інститут університету Q-shu) розпочне співпрацю з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, надаючи зображення, отримані з її радіолокаційних супутників.
Цю інформацію опублікувало видання Intelligence Online.
За інформацією джерела, консультації між сторонами розпочалися наприкінці лютого. Рішення адміністрації Дональда Трампа в березні щодо призупинення передачі розвідувальних даних Україні стало каталізатором для активізації співпраці з Японією.
На сьогоднішній день компанія iQPS експлуатує п'ять супутників для радіолокаційної розвідки та має намір довести їх число до шести до завершення 2026 року.
Відзначається, що кількість інформації, яку Україна зможе отримати від японських супутників у сполученні зі зображеннями фінської компанії ICEYE, німецьких систем SAR-Lupe та SARah, а також італійських Cosmo-SkyMed і Cosmo-SkyMed 2, має потенціал перевищити ті обсяги, які раніше надавав Національне розвідувальне управління США через комерційних постачальників Capella Space і Umbra.
Згідно з інформацією від Intelligence Online, Україні необхідно розширити доступ до даних супутників оптичної розвідки. Незважаючи на те, що країна має можливість користуватися супутниками Pléiades Neo від Airbus Group та отримує розширені права на зображення з французьких супутників CSO, обсяги оптичних даних, які вона отримує, все ще не досягають рівня, якого раніше забезпечували США через свої канали та комерційні знімки компаній Maxar і BlackSky.
Видання підкреслює, що наразі в Європі немає оператора, здатного забезпечити такий самий рівень надання оптичних супутникових знімків, як державні та комерційні пропозиції США, зокрема щодо доступності даних протягом доби та можливості доступу до інструментів потокової передачі в реальному часі.
Раніше повідомлялось, що Мініоборони Фінляндії припинило розкривати інформацію про експорт оборонного обладнання в Україну.
#Європа #Україна #Дональд Трамп #Експорт #Італія #Фінляндія #Міністерство оборони (Україна) #Японія #Військова розвідка #Супутник #Радар. #Оптика #Орбіта #Airbus #Розвідувальна інформація