Це відкриття стало справжнім шоком для багатьох японських науковців, які запевняли, що не давали своєї згоди на участь у такій співпраці.
Дослідження, яке здійснила японська медіагрупа Nikkei, виявило, що в останні роки ряд японських науковців, що представляють провідні університети та дослідницькі установи, фігурують як співавтори статей, в яких також згадуються північнокорейські дослідники. При цьому японські вчені стверджують, що не були в курсі такої співпраці і що їхні імена використані без їхнього дозволу.
Невідомо, чому Пхеньян вирішив скористатися інформацією японських науковців, але, можливо, це робиться для підкріплення значущості роботи північнокорейських дослідників.
У 2016 році Рада Безпеки ООН встановила обмеження, які забороняють науково-технічну співпрацю з Північною Кореєю, за винятком випадків, пов'язаних з гуманітарними потребами. Основною метою цих обмежень є ізоляція Північної Кореї та стримування розвитку її ядерної програми.
Унаслідок цього розслідування японські університети та дослідницькі інститути змушені проводити внутрішні розслідування і вживати заходів для запобігання подібних інцидентів у майбутньому. Крім того, міжнародне наукове співтовариство має переглянути свої правила і процедури співпраці з ученими з країн, які перебувають під санкціями.
#Університет #Японія #Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй #Північна Корея #Газета Nikkei #Пхеньян