Більше 40% викладачів мають намір залишити свою професію, - заявив Литвин.

За дослідженням "Вчителі України: кадровий потенціал", яке провели ГС "Освіторія" та дослідницька агенція FAMA, понад 40% учителів налаштовані піти з професії до 2030 року

Цю інформацію подала Зоя Литвин, засновниця громадської організації "Освіторія", під час ефіру на каналі "Еспресо".

За її словами, дослідження тривало понад рік і охоплювало вчителів України, як тих, хто зараз працює, так і майбутніх педагогів.

"Перед початком повномасштабної війни вже спостерігалася недостатність вчителів, а також зниження кількості педагогічних працівників. Масштабне вторгнення значно загострило цю проблему. За найбільш оптимістичними прогнозами, до 2030 року дефіцит освітян може досягти 108 тисяч, якщо не відбудуться позитивні зміни", - підкреслила Литвин.

Проте, основним фактором, що демотивує вчителів, є не стільки низька заробітна плата, яка не відповідає складності та обсягу роботи в цій професії.

"Основним демотиватором у навчальному процесі є бюрократія, яка вимагає величезної кількості документів, що заважають ефективній роботі з учнями. Щоб вирішити цю проблему, необхідні політичні ініціативи та чітке визначення відповідальних осіб. Наше дослідження виявило, що в Україні існує безліч структур, які виправдовують свою діяльність завдяки перевіркам непотрібних паперових журналів і інших документів. Директори шкіл часто змушені дублювати документацію, аби уникнути можливих санкцій, що відволікає їх від виконання основних обов'язків," - підкреслила вона.

Здебільшого молоді вчителі, тобто ті, кому до 30 років, залишають професію саме через низьку оплату праці та бюрократію. Питання потребує системної роботи міністерства, роз'яснень та спілкування з управліннями освіти та державними службами якості освіти, які вимагають ці документи.

"Законодавчі ініціативи могли б покращити якість педагогічної освіти. Молоді вчителі часто виходять на роботу з нерелевантними знаннями, отриманими в університетах. Це проблема не лише вчителів, а й багатьох інших спеціальностей", - додала Литвин.

#Університет #Учитель #Сміливіше. #Експрес-телебачення #Бюрократія #Сценарій #Журнал

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Випускники проходитимуть НМТ в оновленому форматі: які нововведення очікують на українців.
Київська обласна військова адміністрація встановлює партнерство з університетами Тоскани: які пропозиції надійшли від італійської сторони | УНН
"Світло спогадів і віри об'єднує нас": у Києві пройшла акція, присвячена Всесвітньому дню дитини | УНН
Теги