
Аналітики визначили п'ять основних факторів, що можуть спонукати громадян України до еміграції.
Можлива нова хвиля міграції з України не викликана дрібними змінами на фронті або тимчасовими перебоями з електропостачанням. Така ситуація може виникнути лише у випадку значних потрясінь, наприклад, у разі масованих атак або стрімкого наступу ворога.
Цю інформацію озвучила Наталя Заїка, заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Американського університету в Києві. Дослідження, проведене на початку 2025 року, виявило, що українці знайшли способи адаптуватися до сучасних умов життя в країні. Навіть тривалі відключення електроенергії чи ескалації військових дій не стали визначальними чинниками для ухвалення рішення про еміграцію.
"Лише різке зрушення на фронті, його активний розвиток або суттєве посилення артилерійських обстрілів, яке може призвести, наприклад, до тривалих 12-годинних відключень електрики та значних руйнувань, збільшить кількість людей, які вирішать покинути свої домівки. Минулого року склалося враження, що суспільство адаптувалося до нових умов", -- зазначила Заїка.
Згідно з результатами опитування, яке у січні 2025 року провели фонд "Демократичні ініціативи" та Центр Разумкова, 21% українців висловили готовність виїхати за межі країни у разі скасування обмежень на виїзд чоловіків. Ще 9% респондентів сумніваються у своїх планах, тоді як 70% зазначили, що не мають наміру покидати Україну.
Серед основних причин для потенційної еміграції українці називали:
Раніше "Телеграф" повідомляв, чому українські чоловіки виїжджають за кордон та як відбувається виїзд. Аналітики назвали 2 причини.
#Україна #Бойові дії #Українці #Телеграф #Міграція населення #Еміграція #Американський університет #Центр Разумкова #Демократичні ініціативи