Половина академічних ліцеїв у Львівській області спеціалізуватиметься на природничих та математичних науках.

Школярі Львівщини досягають успіхів на міжнародних олімпіадах з наукових дисциплін

Після реалізації реформи в освіті учні старшої школи перейдуть на навчання до академічних ліцеїв та професійних коледжів. В академічних ліцеях Львівської області планується приблизно рівномірний розподіл між суспільно-гуманітарними та природничо-математичними спеціалізаціями. Таку інформацію озвучив Олег Паска, директор відповідного департаменту Львівщини, під час Освітньої академії.

"На початку було заплановано, що 80% ліцеїв матимуть суспільно-гуманітарний профіль. Проте, після наших дискусій та пояснень, наразі ми маємо приблизно рівне співвідношення з природничо-математичним напрямом", - підкреслив Олег Паска.

Очільник освітнього відомства Львівщини зазначив, що учні області за останні п'ять років (з 2019 по 2024 рік) вибороли 24 медалі на міжнародних олімпіадах з фізики, астрономії та астрофізики, 9 медалей з хімії та 1 медаль з математики.

"Тобто Україна досі сильна з тих предметів, які у нас у середній школі з огляду на державну освітню політику занепадають. Але якщо так триватиме далі, то через 10-15 років нікому буде виготовляти РЕБи та іншу високотехнологічну зброю", - зазначають у департаменті освіти і науки.

Під час Освітньої академії обговорили актуальні питання формування ефективної та якісної мережі профілів у ліцеях. Педагоги вважають, що має бути тісна співпраця між вишами та закладами загальної середньої освіти, які реорганізують в академічні ліцеї.

Ліцей Червонограда (10-11 класи), який цьогоріч відзначився вже третім успішним набором, з 2025 року буде учасником пілотного проекту реформи трирічної профільної середньої освіти. Директорка Наталія Запісоцька поділилася секретами успішної організації навчального процесу в навчальному закладі.

"Ми залучили найкращих педагогів до нашого ліцею. Вкрай важливо мати відповідну матеріально-технічну базу, адже викладати фізику та хімію без наочних матеріалів надзвичайно складно. Спочатку ми активно просували себе, але з часом стало важливим продемонструвати успіхи наших учнів, які вступили до університетів без допомоги репетиторів. У нас є учні, які приїхали зі сільських шкіл і отримали максимальний бал у НМТ з математики - 200. Хоча ми наразі працюємо у рамках стандартного навчального плану, маємо можливість акцентувати на предметах, які учні хочуть вивчати на поглибленому рівні. Також у другій половині дня організовуємо консультації для підготовки до ЗНО, які ми називаємо розкладом №2", - розповіла про свій досвід освітянка.

Дистанційне навчання стає все актуальнішим для сучасних школярів. Та щоб воно було ще й ефективним, слід обирати школу, яка пропонує гнучкий графік, індивідуальний підхід та новаторські методики. Саме це пропонує найбільша дистанційна школа "Оптіма". Отримайте демодоступ та забезпечте своїй дитині якісну освіту без компромісів.

Нагадаємо, з 2027 року школярі навчатимуться 12 років, а після 9 класу зможуть обирати між двома напрямами навчання -- академічним і професійним.

#Учитель #Україна #Школа #Коледж #Математика #Дистанційна освіта #Вищий навчальний заклад #Природничі науки #Ліцей #Фізика #Хімія #Графіка #Нобелівська премія з фізики #Львівська область #Астрофізика #Середня освіта #Зовнішнє незалежне оцінювання #Астрономія #Компроміс #Нобелівська премія з хімії #Репетиторство #Загальна середня освіта в Україні

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги