Пітер Чайні займе посаду генерального директора OTP Bank, замінивши свого батька Шандора.

OTP Bank PLC оголосив про зміну моделі управління: з 1 травня 2025 року посаду CEO обійме Пітер Чайні, тоді як його попередник та батько Шандор Чайні залишиться головою Ради директорів і зосередиться на стратегічному розвитку групи.

У середу в прес-релізі було зазначено, що під час щорічних зборів OTP Bank Шандор Чайні, який очолює компанію з 1992 року, оголосив про зміни в управлінні. За його ініціативою було вирішено відокремити посади голови ради директорів та генерального директора.

Шандор Чайні й надалі відповідатиме за стратегічний розвиток OTP Group, зокрема за визначення пріоритетів зростання, напрямків розвитку та кадрових призначень у головній компанії та дочірніх структурах.

Петер Чайні розпочав свою кар'єру в OTP Bank у 2016 році, а з 2021 року став членом ради директорів установи. Раніше він здобував досвід роботи в таких компаніях, як Merrill Lynch, Deutsche Bank та McKinsey & Company. В OTP Bank він відповідав за запровадження моделі agile та розвиток цифрових сервісів. Крім того, він очолює наглядову раду OTP Banka d.o.o. у Хорватії, є членом наглядової ради OTP Mobil Plc, а також входить до складу ради директорів венчурної компанії PortfoLion і дорадчих органів Mastercard та Угорської асоціації банків.

Це захоплива сімейна сага. У далекому 1993 році Шандор Чайні зайняв посаду голови правління OTP Bank, коли угорський уряд ухвалив рішення про приватизацію цього державного ощадного банку, і він став одним із основних співвласників. У той час його сину було лише 10 років, а сьогодні, через 42 роки, він вже обіймає посаду CEO OTP Group на акціонерних зборах. Пітер Чайні працює в банківській сфері вже 9 років, відповідаючи за напрямок диджиталізації. Він здобув освіту в City University of London, має ступінь магістра бізнес-адміністрування в Чикаго і є фахівцем у фінансах, - зазначив генеральний директор української "ОТП Лізинг" Андрій Павлушин, коментуючи ці зміни.

Він зазначив, що Шандор Чайні залишається власником найбільшого агрокомплексу в країні та обіймає посаду президента футбольної федерації Угорщини.

За словами Павлушина, за 32 роки "з совкового банку" OTP перетворився на фінансову групу, в яку входять банки, лізинг, OTP Capital, OTP asset management, OTP pension та OTP travel. Група представлена в 14 країнах, її активи перевищують EUR100 млрд (EUR106 млрд на кінець 2024 року), прибуток - EUR2,6 млрд, і 68% його згенеровано поза Угорщиною.

За інформацією Національного банку України, ОТП Банк, "дочка" угорського OTP Bank, зі 121,97 млрд грн загальних активів на початок лютого 2025 року замикав 10-ку лідерів за цим показником серед 61 банку на українському ринку.

#Україна #Президент (державна посада) #Історія #Угорщина #Генеральний директор #Хорватія #Магістр бізнес-адміністрування #Банк #Національний банк України #Прибуток (економіка) #Чикаго #Приватизація #Deutsche Bank #McKinsey & Company #Футболісти робітничого клубу Оулу #Theaceae #ОТП Банк #Merrill (компанія) #Фінансовий лізинг #MasterCard #OTP Bank (Україна) #Mobil #Акціонер

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Внаслідок дронової атаки на Одесу загинули дві особи, а п'ятеро отримали поранення.
Вплив масового переселення населення: досвід Європи для України
Схожий на термос, у Китаї презентували бойовий безпілотник вагою менше одного кілограма.
Теги