Підземна школа в Запоріжжі розрахована на 1000 осіб, які зможуть перейти на очну форму навчання з 1 січня.
У Запоріжжі відкрилася перша підземна школа, яка була зведена всього за півроку за проектом ЮНІСЕФ. Навчальний заклад здатний вмістити до 500 осіб одночасно, включаючи учнів, педагогів та обслуговуючий персонал. Про це інформує "Радіо Свобода".
Наприкінці тижня в Запоріжжі розпочала свою діяльність підземна школа, яка функціонуватиме в тестовому режимі. Для учнів та їхніх батьків організовані екскурсії по закладу, проводяться окремі уроки, а також позакласні заходи. Повноцінний навчальний процес у звичному форматі розпочнеться з 1 січня. У новому приміщенні здобуватимуть освіту учні 1-9 класів однієї з гімназій Запоріжжя. Раніше заняття відбувалися виключно онлайн, оскільки школа не мала укриття, необхідного для проведення змішаних уроків.
"На зміну заплановано 500 учнів, а з двома змінами ми зможемо прийняти тисячу дітей. Наразі в нашій школі навчається 654 дитини, з яких 436 перебуває в Запоріжжі. Приблизно 80% з них вже відвідали навчальний заклад. Ми організували екскурсії, і тепер проводимо тестування приміщення, щоб розпочати навчання," - поділилася директорка Людмила Златова.
Вона зазначила, що з 1 січня стартує повноцінний режим роботи. У вечірній зміні планується організація занять у форматі "уроків продовженого дня". Неподалік знаходиться дитячий садок, старша група якого також буде залучена до навчального процесу тут, а згодом стане нашими першими класами. Якщо залишаться вільні приміщення, інші школи зможуть використовувати їх для проведення різних заходів.
Після уроків та у вихідні дні в підземній школі Запоріжжя працюватимуть гуртки і секції для додаткового навчання. У закладі передбачено 16 класних кімнат. Будівництво цієї школи фінансувалося переважно за рахунок субвенцій Міністерства освіти і науки України (80%), а також з місцевих, обласних та міських бюджетів (20%). На даний момент у регіоні триває зведення ще 11 аналогічних підземних навчальних установ.
До кінця року планується завершити будівництво ще чотирьох шкіл. Навчальний процес розпочнеться, ймовірно, тільки у двох із них, оскільки постачання меблів очікується в січні. Загалом наразі триває будівництво 11 шкіл. Кожна з них, як правило, має площу близько 1300 квадратних метрів, а вартість будівництва становить приблизно 110-115 мільйонів гривень. Однак витрати можуть варіюватися залежно від особливостей ґрунту, геодезичних умов і наявності підземних вод.
"Оскільки наше будівництво розташоване на відстані 30 кілометрів від лінії зіткнення, ми вирішили вдосконалити типовий проєкт, отриманий від ЮНІСЕФ, зокрема в аспекті товщини перекриттів. Хоча не варто вдаватися у деталі, можу зазначити, що конструкція здатна витримувати вплив 90% усіх відомих видів зброї, які використовуються противником," — повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров під час екскурсії для журналістів в новоствореній підземній школі.
Нагадуємо, що 4 жовтня Міністерство освіти оголосило про впровадження безкоштовного харчування для учнів молодших класів у 2024 році. Для реалізації цієї програми з державного бюджету було виділено 2 мільярди гривень, які будуть передані місцевим громадам у вигляді субвенцій.
8 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про введення з 1 січня 2025 року щомісячної "доплати для вчителів" у розмірі 1000 гривень до заробітної плати педагогів. З вересня 2025 року ця сума планується до збільшення до 2000 гривень.
#Журналіст #Гімназія (школа) #Учитель #Прем'єр-міністр #Школа #Ґрунт #ЮНІСЕФ #Сміливіше. #Міністерство освіти і науки України #Бюджет #Лінія фронту #Озброєння #Дитячий садок #Українська гривня #Меблі #Запоріжжя #Навчальний заклад #Радіо «Свобода» #Екскурсія #Іван Федоров (друкар) #Геодезія