За даними Міністерства освіти, кількість першокласників зменшилася на 30% у порівнянні з семикласниками, і в майбутньому ця тенденція продовжиться.

Понад половина шкіл зараз мають наповненість 200 і менше дітей, повідомила заступниця міністра.

Міністерство освіти і науки України очікує, що до 2029 року кількість учнів першого класу в навчальних закладах зменшиться не менше ніж на 30% у порівнянні з нинішніми показниками. Цю інформацію озвучила заступниця міністра Галина Кузьмичова, повідомляє Укрінформ.

"Число дітей, які нині відвідують перший клас, виявляється на більше ніж 30% меншим у порівнянні з тими, хто навчається у сьомому класі. Якщо проаналізувати дані про народжуваність за останні роки, можна з упевненістю стверджувати, що до 2029 року в перший клас піде на 30% менше малюків, аніж нині навчається у першому класі", - зазначила Кузьмичова.

Вона підкреслила, що громадам, спираючись на ці відомості, слід формувати стратегію розвитку інфраструктури, особливо в контексті адаптації навчальних закладів до нових умов. Як зазначила чиновниця, основним пріоритетом має бути високий рівень якості освітніх послуг, що надаються.

"Ми можемо далі продовжувати замовчувати і бути в ілюзії, що майже 13 тисяч шкіл по Україні мають потенціал для життя. Це може бути політично вигідною позицією. Та чи відповідає це дійсності? Ні, звичайно. Адже більше 50% шкіл вже зараз мають наповненість 200 і менше дітей. А далі буде ще менше. І все це впливає на якість освіти", - запевнила заступниця міністра.

Вона вважає, що громадам слід зосередитися не на наявних будівлях, створених ще за часів Радянського Союзу, а на забезпеченні якісної освіти для дітей, щоб вони могли стати конкурентоспроможними на ринку праці в майбутньому.

Як повідомляв раніше УІНАН, в Україні стрімко закриваються школи: за 4 роки їхня кількість скоротилася на 2 тисячі. За цей час наша країна втратила пʼяту частину своїх сільських шкіл. У містах ця тенденція менш інтенсивна.

Директор дистанційної школи Unicorn School та доктор філософії з економіки Володимир Страшко повідомив, що деякі школи втратили до 90% учнів через те, що батьки вивезли дітей за кордон. І якщо раніше ця проблема була більш актуальною для хлопців, то зараз вона поширилася і на дівчат.

#Укрінформ #Радянський Союз #Міністерство освіти і науки України #Економіка #Ринок праці #Доктор філософських наук #Народжуваність

Читайте також