Серед причин -- нестача підтримки від донорів та української влади.
Досвід "Першої української школи" для біженців з України в Польщі визнано унікальним і потрібним на світовому рівні, однак її засновники не раз були на порозі закриття проєкту через нестачу підтримки від донорів та української влади, а ще через нерозуміння польською стороною, як увести такі школи в правове поле. Про це в статті "Перша українська школа в Польщі: як навчати українських дітей за кордоном" розповіла засновниця цієї школи Вікторія Осадча.
"Перша українська школа" відкрила свої двері у Варшаві, Кракові та Вроцлаві на шостий тиждень повномасштабної агресії Росії проти України. Від того часу в навчальному закладі отримало освіту приблизно чотири тисячі дітей.
Школа стала перехідною для учнів, які рятувалися із зони бойових дій, прифронтових територій, окупації та не були готові відразу йти до місцевих шкіл у Польщі або ж навіть не потрапили туди через відсутність місць.
За словами Осадчої, вже третій навчальний рік поспіль у трьох містах стабільно навчається близько 1,5 тисячі учнів і потік заявок до школи не зупиняється, а це демонструє, що потреба в таких школах зберігається. Частині школярів після чергових руйнувань в Україні довелося виїхати до Польщі й шукати школу, інші отримали негативний перший досвід у місцевій школі й тепер хочуть знайти безпечне середовище для подолання освітніх втрат.
"Перша українська школа" була визнана найкращою в категорії "Подолання труднощів" на міжнародній премії World's Best School Prizes 2024. Ця нагорода оцінює учасників з більш ніж ста країн у п'яти різних категоріях: співпраця з громадою, екологічні ініціативи, інновації, підтримка здорового способу життя та подолання викликів.
World's Best School Prizes 2024 після пандемії коронавірусу 2022 року започаткував британський підприємець і громадський діяч у сфері освіти Вікас Пота з метою привернути увагу урядів до шкіл, які продемонстрували передовий досвід, покращуючи освіту та життя учнів.
#Росія #Сполучене Королівство #Україна #Українська мова #Польща #Бойові дії #Військова окупація #Польська мова #Школа #Біженець #Краків #Вроцлав #Варшава #Активізм #Підприємництво