Український викладач Київського міжнародного університету Олександр Мірошниченко звернувся до майбутніх вступників з проханням подумати, перш ніж вступати до педагогічних вишів. Зокрема, він звернув увагу на успішність абітурієнтів на випускних іспитах, зарплати вчителів та важливість поваги до дітей у цій професії.
Освітянин поділився порадами в пості на Facebook. Він додав, що абітурієнти, які не уявляють свого життя без педагогіки, можуть з упевненістю обирати цю спеціальність для вступу.
"Після святкування Нового року випускники активно займаються підготовкою до вступу в університети. І батьки підтримують їх у цьому процесі. Всі переживають, обирають, аналізують. Частина з них вирішить зв'язати своє життя з педагогікою. Тому у мене є прохання до тих, хто планує обрати цю професію: перш ніж подавати документи, зважте на кілька важливих аспектів", - зазначив Мірошниченко.
На його думку, низька успішність не повинна бути підставою для вибору професії вчителя. Хоча конкуренція на цю спеціальність менша, такий вибір вплине не лише на майбутніх педагогів, а й на учнів, яких вони згодом навчать.
Не оминув викладач увагою і зарплату вчителів, адже вони маленькі, а кардинального підвищення оплати праці педагогів не передбачається. Тож вступникам потрібно одразу думати, щоб потім не жалітися на те, що вони згодом мало отримуватимуть.
Абітурієнти, які вважають, що всі діти є "недолугими особами, а їхні батьки не відрізняються від них", навряд чи знайдуть щастя у своїй професійній діяльності.
Крім того, коли вступники гріють у серці образ "людини, що займається найважчою і найпотрібнішою професією у світі", їм точно не варто йти у педагогіку. Адже, будь-який фах має свої труднощі, якщо займатися професійно.
За словами викладача, професія вчителя не дасть поваги виключно за ознакою запису у трудовій книжці, хіба що її ілюзію. Тож, шукати гарантії поваги до себе обираючи цей фах марна справа.
"Якщо ваше бажання отримати 'повагу за професією' пов'язане з лікуванням давніх психологічних травм, то слід усвідомити, що статус вчителя не забезпечить вам справжньої поваги лише через запис у трудовій книжці. Це може створити лише ілюзію поваги. Тому шукати підтвердження власної гідності у професії вчителя — це марна справа," - зазначив Мірошниченко.
Тим кандидатам, які не здатні проявляти повагу як до дітей, так і до дорослих, не слід розглядати можливість стати вчителем. Адже справжній педагог володіє мистецтвом знаходити індивідуальний підхід до кожного учня.
Для тих абітурієнтів, які не можуть уявити своє існування без викладання, отримують задоволення від процесу навчання та готові прийняти всі виклики цієї професії, Мірошниченко радить сміливо подавати документи до педагогічного університету.
Раніше OBOZ.UA повідомляв про те, яким чином проходитиме впровадження педагогічної освіти в традиційні університети.
#Університет #Учитель #Сміливіше. #Facebook #Новий рік #Вищий навчальний заклад #Абітурієнт #Педагогіка #Психологія