
Виявилося, що фізичне та емоційне перенапруження, а також брак належного відпочинку через надмірну працю, призводять до змін у структурі мозку. Такі висновки були отримані в результаті дослідження вчених з університетів Чун-Анг і Йонсей в Південній Кореї, повідомляє CNN.
У дослідженні взяли участь 110 медичних працівників, яких розподілили на дві групи - тих, хто перепрацьовує, і тих, хто ні. До першої групи увійшли 32 особи, які працюють 52 години або більше щотижня.
Науковці встановили, що люди, які працюють 52 години чи більше на тиждень продемонстрували значні зміни в ділянках мозку пов'язаних із виконавчими функціями та емоційною регуляцією - на відміну від учасників, які працювали у стандартному режимі.
Області мозку, у яких було зафіксовано збільшення обсягу, охоплюють звивину, що має вирішальне значення для когнітивних здібностей, концентрації, пам'яті та мовних функцій, а також ділянку, що бере участь в обробці емоцій, самосвідомості та сприйнятті соціального контексту.
На думку вчених, отримані результати вказують на "множинний зв'язок" між надмірним робочим навантаженням і змінами в цих ділянках мозку, що, своєю чергою, створює біологічну основу для когнітивних та емоційних труднощів, що переживають люди з перепрацьовуваннями.
Зокрема, дослідники підкреслюють, що результати слід інтерпретувати через дослідницький характер цього пілотного дослідження, вони є важливим першим кроком у розумінні зв'язку між перепрацювання й здоров'ям мозку.
#Університет #Емоції #Мозок #Пізнання #Південна Корея #CNN #Самоусвідомлення