
Володіння мовами має величезну цінність.
Українські вступники мають можливість навчатися не тільки в українських університетах, а й за кордоном. Видання "РБК-Україна" поділилося інформацією про те, як українським студентам здійснити вступ до вищих навчальних закладів у Чехії.
Для того щоб вступити до вищих навчальних закладів Чехії, потрібно мати високий рівень володіння чеською або англійською мовою. У приватних навчальних закладах іноді допускається рівень знань В1, але для більшості спеціальностей у державних університетах необхідно володіти чеською на рівні В2. Варто зазначити, що деякі спеціальності, особливо в медичній сфері, можуть вимагати знань на рівні С1.
Ключовим моментом є те, що для зарахування потрібно надати доказ знання мови у вигляді сертифікату. Громадяни України, які володіють чеською мовою, можуть вступати на безкоштовні державні програми навчання. У випадку, якщо вони знають лише англійську, їм доступні лише платні навчальні курси.
Серед абітурієнтів поширеною є практика, коли вони приїжджають на рік у Чехію для вивчення мови при університетах на підготовчих курсах, а тоді вже мають вищі шанси для вступу.
Щоб вступити, українцям необхідно не лише володіти мовою, але й підготувати відповідний пакет документів, а також отримати студентську візу або інший дозвіл, який забезпечить легальне перебування на території країни.
В більшості ситуацій, вступникам потрібно проходити вступні екзамени, які варіюються в залежності від спеціальності та навчального закладу. Деякі університети можуть організовувати власні тести чи співбесіди для оцінки знань кандидатів. У Чехії практично всі університети готові приймати українських студентів без необхідності наявності сертифікату ЗНО/НМТ.
Абітурієнти повинні зібрати комплект документів:
Кожен університет може додатково вимагати й інші документи, але це все зазначається на сайтах ВНЗ.
Середня вартість навчання в чеських вищих навчальних закладах на платній основі становить близько 2 тисяч євро на рік. Однак для деяких спеціальностей, особливо тих, що викладаються англійською мовою, ціна може сягати до 15 тисяч євро за рік.
Для життя студентові потрібно в середньому 8 000 - 12 000 крон (14 610 - 21 961 гривня), щоб покрити базові потреби: від проживання до відпочинку та розваг. Ціни на гуртожитки коливаються у межах 180 євро на місяць, а вартість проїзного квитка - 10 євро.
Вироблення студентської візи обійдеться в середньому у межах 50 євро. При подачі заяви на візу оплачується консульський збір - 35 євро, вартість послуг візового центру - 18 євро. Якщо робити візу через посередницькі фірми, то вона обійдеться у межах 300 євро.
Нагадаємо, що в Українському центрі оцінювання якості освіти поділилися інформацією щодо нюансів вступу на програми бакалаврату в цьому навчальному році.
#Університет #Чеська Республіка #РБК-Україна #Українці #Вищий навчальний заклад #Знання #Абітурієнт #Українська гривня #Англійська мова #Євро #Зовнішнє незалежне оцінювання #Туристична віза #Гуртожиток #Чеська крона