Освіта за британським зразком: які нововведення очікують українські школи внаслідок нового партнерства.

"UK-Ukraine School Partnerships" -- нова програма Британської Ради, яка фінансується Міністерством освіти Великої Британії. Ця ініціатива є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією та реалізується в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України

Особливості

Зазначається, що цей проект об'єднує навчальні заклади України та Великої Британії в тривалі партнерські відносини за темою "Радість читання". Його основна мета полягає в сприянні міжкультурному спілкуванню, покращенні мовних і комунікаційних навичок, а також у розвитку співпраці між учнями та викладачами з обох країн.

Програму "UK-Ukraine School Partnerships" впроваджує Британська Рада в Україні спільно з Міністерством науки і освіти України, за підтримки Міністерства освіти Великої Британії. Ця ініціатива є складовою частиною Угоди, що встановлює сторічне партнерство між Україною та Великою Британією, підписаної Президентом України Володимиром Зеленським і Прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером у січні 2025 року.

Зараз стартували партнерства між 15 українськими та 15 британськими школами. У період 2025-2026 років до програми приєднаються загалом 100 навчальних закладів — по 50 з України та Великобританії. Друга і третя групи партнерств розпочнуть свою діяльність восени 2025 року.

Міжнародні співпраці між навчальними закладами становлять значну можливість для учнів та викладачів обмінюватися культурним досвідом, а також покращувати мовні і комунікативні навички. Такі проекти також сприяють формуванню міцних зв'язків між країнами на рівні шкільних спільнот. Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий висловив вдячність британським колегам за їхню підтримку та співпрацю в рамках програми.

Сторічне співробітництво між Великою Британією та Україною має величезне значення, оскільки сприяє зміцненню зв'язків між нашими країнами в різних сферах, зокрема в освіті. Протягом перших 100 днів ми активно займаємося впровадженням спільних ініціатив, і Програма UK-Ukraine School Partnerships є яскравим прикладом нашої співпраці. Ми прагнемо встановити партнерство між 100 навчальними закладами з обох країн для обміну досвідом, спільної роботи над освітніми проектами та розвитку професійних навичок вчителів, що відкриє нові можливості для навчання в обох країнах, -- зазначає посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.

Партнерські школи займуться реалізацією спільних навчальних проєктів протягом мінімум 4-6 місяців з можливістю продовження терміну. Вони матимуть змогу використовувати як ресурси та матеріали, надані Британською Радою і Національним фондом грамотності Великої Британії, так і свої власні розробки.

Співпраця зі школами приносить нам велике задоволення, і ми вважаємо за честь мати можливість об'єднувати учнів з обох країн для обміну знаннями, навчання один в одного та спільного відкриття "Радощів читання". Я мав змогу особисто спостерігати за цими партнерствами в дії, і, на мою думку, вони стають потужним чинником для спільного майбутнього Великої Британії та України, -- зазначив директор Британської Ради в Україні Колм МакГіверн.

Ця програма стане чудовою можливістю для учнів і вчителів обох країн глибше ознайомитися з різними культурами, активніше спілкуватися англійською мовою та інтегрувати читання у навчальний процес. Вчителі отримають шанс удосконалити свої професійні навички та підвищити свою кваліфікацію. Українські учні, які тимчасово перебувають у Великій Британії, зможуть підтримувати зв'язок із рідною культурою та освітнім середовищем через участь у цій програмі.

#Сполучене Королівство #Україна #Президент України #Володимир Зеленський #Міністерство освіти і науки України #Англійська мова #Грамотність #Міст #Британська Рада #Прем'єр-міністр Великої Британії #Мартін Гарріс

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Меморіальні події на честь Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар.
Планується запровадження обов'язкової військової підготовки через нестачу військовослужбовців на фронті.
Оригінальний підхід до оцінювання фізичного здоров'я дітей дошкільного віку.
Теги