Освіта за британським зразком: які нововведення очікують українські школи внаслідок нового партнерства.

"UK-Ukraine School Partnerships" -- нова програма Британської Ради, яка фінансується Міністерством освіти Великої Британії. Ця ініціатива є частиною Угоди про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією та реалізується в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України

Особливості

Зазначається, що цей проект об'єднує навчальні заклади України та Великої Британії в тривалі партнерські відносини за темою "Радість читання". Його основна мета полягає в сприянні міжкультурному спілкуванню, покращенні мовних і комунікаційних навичок, а також у розвитку співпраці між учнями та викладачами з обох країн.

Програму "UK-Ukraine School Partnerships" впроваджує Британська Рада в Україні спільно з Міністерством науки і освіти України, за підтримки Міністерства освіти Великої Британії. Ця ініціатива є складовою частиною Угоди, що встановлює сторічне партнерство між Україною та Великою Британією, підписаної Президентом України Володимиром Зеленським і Прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером у січні 2025 року.

Зараз стартували партнерства між 15 українськими та 15 британськими школами. У період 2025-2026 років до програми приєднаються загалом 100 навчальних закладів — по 50 з України та Великобританії. Друга і третя групи партнерств розпочнуть свою діяльність восени 2025 року.

Міжнародні співпраці між навчальними закладами становлять значну можливість для учнів та викладачів обмінюватися культурним досвідом, а також покращувати мовні і комунікативні навички. Такі проекти також сприяють формуванню міцних зв'язків між країнами на рівні шкільних спільнот. Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий висловив вдячність британським колегам за їхню підтримку та співпрацю в рамках програми.

Сторічне співробітництво між Великою Британією та Україною має величезне значення, оскільки сприяє зміцненню зв'язків між нашими країнами в різних сферах, зокрема в освіті. Протягом перших 100 днів ми активно займаємося впровадженням спільних ініціатив, і Програма UK-Ukraine School Partnerships є яскравим прикладом нашої співпраці. Ми прагнемо встановити партнерство між 100 навчальними закладами з обох країн для обміну досвідом, спільної роботи над освітніми проектами та розвитку професійних навичок вчителів, що відкриє нові можливості для навчання в обох країнах, -- зазначає посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.

Партнерські школи займуться реалізацією спільних навчальних проєктів протягом мінімум 4-6 місяців з можливістю продовження терміну. Вони матимуть змогу використовувати як ресурси та матеріали, надані Британською Радою і Національним фондом грамотності Великої Британії, так і свої власні розробки.

Співпраця зі школами приносить нам велике задоволення, і ми вважаємо за честь мати можливість об'єднувати учнів з обох країн для обміну знаннями, навчання один в одного та спільного відкриття "Радощів читання". Я мав змогу особисто спостерігати за цими партнерствами в дії, і, на мою думку, вони стають потужним чинником для спільного майбутнього Великої Британії та України, -- зазначив директор Британської Ради в Україні Колм МакГіверн.

Ця програма стане чудовою можливістю для учнів і вчителів обох країн глибше ознайомитися з різними культурами, активніше спілкуватися англійською мовою та інтегрувати читання у навчальний процес. Вчителі отримають шанс удосконалити свої професійні навички та підвищити свою кваліфікацію. Українські учні, які тимчасово перебувають у Великій Британії, зможуть підтримувати зв'язок із рідною культурою та освітнім середовищем через участь у цій програмі.

#Сполучене Королівство #Україна #Президент України #Володимир Зеленський #Міністерство освіти і науки України #Англійська мова #Грамотність #Міст #Британська Рада #Прем'єр-міністр Великої Британії #Мартін Гарріс

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
"Я зовсім не можу назвати себе прихильником України". Цей рядок з твору "Розділена династія" Фабіана Бауманна.
Гранти для підприємництва: нові шанси для жінок, ветеранів та майстрів ручної роботи.
Вчені вперше зафіксували стан "сп'яніння" у шимпанзе - Техно bigmir)net
Теги