Офіцер Збройних Сил України звернувся з проханням відновити військовий корпус Національного університету оборони, який, за його словами, "захопили" судді: ініційовано петицію.

Офіцер Збройних сил України Мирослав Гай виступив з ініціативою повернення військового корпусу Національного університету оборони, який був переданий під юрисдикцію Вищого спеціалізованого суду за часів президентства Віктора Януковича. Він підкреслив, що Україні необхідно відновити систему військової освіти в нинішніх умовах.

Відповідну заяву Мирослав Гай оприлюднив на своїй сторінці у Facebook. "Звертаюся до народу України та президента України з проханням переглянути та скасувати рішення біглих російських злочинців Януковича та Азарова щодо відчуження історичної будівлі Національного університету оборони України під Вищий спеціалізований суд", - йдеться в дописі.

Офіцер підкреслив, що вже на той час російський автократ Володимир Путін через своїх прихильників почав знищувати навчальні заклади вищої військової освіти в Україні.

"Тоді сталася спроба знищення неповторного американського комплексу імітаційного моделювання Jcats, що був переданий Україні. Нам необхідно відновити наші військові навчальні заклади. Оборона України майбутнього ґрунтується на розвитку та збереженні військових установ освіти. Це є основою," - підкреслив Мирослав Гай.

Що відомо про відчуження Нацуніверситету оборони

У липні 2013 року, незадовго до початку агресії РФ проти України, у Нацуніверситету оборони в Києві відібрали будівлю, де проходили підготовку офіцери. Відповідне рішення ухвалив уряд Миколи Азаров.

Згідно з ухвалою, у Міністерстві оборони було вибрано шість корпусів військового містечка, розташованого на Повітрофлотському проспекті, який тепер носить назву проспект Повітряних сил України. Як стверджують джерела, ініціатива щодо їх передачі надійшла безпосередньо від тодішнього президента Віктора Януковича.

Ця діяльність проводилася з порушенням законодавства, оскільки технічне обладнання центру фінансувалося іноземними партнерами. У контрактах з ними чітко зазначалося, що зміна цільового використання центру можлива лише за їхньою згодою.

Окрім того, на цій базі навчали не лише українських, а й міжнародних миротворців.

Згодом Верховний спеціалізований суд був розформований, а його приміщення передано Верховному суду України. Таким чином, у цих стінах було створено Касаційний цивільний суд як частину Верховного суду.

На даний момент представники Збройних Сил України та університетські викладачі звертаються з проханням підтримати петицію, що стосується повернення головного корпусу Національного університету оборони під управління Міністерства оборони.

У зверненні зазначається, що ухвала про передачу будівлі університету судовим органам призвела до серйозних збоїв у функціонуванні всіх відділів провідного військового навчального закладу країни. Водночас наголошується, що справедливе рішення допоможе забезпечити належне поповнення бойових підрозділів Збройних Сил України фахівцями з тактичними та стратегічними знаннями.

"Питання підготовки кадрів для ЗСУ не менш важливе за постачання партнерами Україні сучасної зброї. Зброя без навчених бійців та командирів не дає можливості ефективно захищати Україну від російської агресії та досягти омріяної мільйонами українців Перемоги", - йдеться у петиції.

Підписати цю петицію ви можете за цим посиланням.

#Росія #Університет #Київ #Україна #Президент України #Володимир Путін #Президент (державна посада) #Українці #Facebook #Збройні сили України #Агресивна війна #Зброя #Міністерство оборони (Україна) #Гай Мирослав Олександрович #Віктор Янукович #Диктатор. #Касаційний цивільний суд #Повітрофлотський проспект #Верховний Суд (Україна) #Військово-повітряні сили України #Командир підрозділу

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги