Ілюзія про те, що основна мрія української молоді полягає в тому, щоб назавжди залишити свою країну.

Проросійські медіа розповсюджують інформацію, що нібито основним прагненням молоді в Україні є покинути країну назавжди. Пропагандисти подають цю думку як ключовий результат діяльності президента Володимира Зеленського.

Проте така інформація є неправдивою. Дані соціологічної групи "Рейтинг" свідчать, що станом на вересень 2024 року лише 32% українців віком 16-35 років хотіли б виїхати жити за кордон за умови такої можливості. Водночас 45% молоді планують залишатися в Україні. Найчастіше про еміграцію замислюються мешканці східних регіонів, внутрішньо переміщені особи, чоловіки, жителі малих міст, студенти та молодь віком 22-25 років.

Більш ніж половина молодих українців, які були змушені залишити свої домівки через повномасштабне вторгнення Росії, вже повернулися назад. Цей факт свідчить про високу громадянську активність серед молоді. Згідно з даними опитування, проведеного Міжнародним республіканським інститутом в рамках програми USAID "Мріємо та діємо", 42% респондентів у віці від 16 до 35 років змінили своє місце проживання після 24 лютого 2022 року, але 52% з них вже повернулися. Основними причинами повернення стали прагнення бути вдома (25%) та бажання бути поруч із родиною і друзями (20%).

Також важливо зазначити, що 100% українських студентів, які виїжджають за кордон у межах академічної мобільності, повертаються додому. Про це в коментарі "Укрінформу" повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий:

"Зараз у нас стовідсоткове повернення молоді в рамках академічних програм. Це говорить про те, що університети дуже відповідально ставляться до молодих людей, яких вони рекомендують на програми академічної мобільності".

Усвідомлюючи труднощі, з якими стикається молодь в умовах війни, уряд України ініціював Стратегію демографічного розвитку до 2040 року. Однією з основних цілей є повернення не лише тих, хто виїхав через конфлікт, а й тих, хто вже адаптувався за кордоном. Передбачено запровадження заходів для зміцнення зв'язків українців з рідною землею та заохочення їх до повернення.

Крім того, в Міжнародний день освіти президент Зеленський взяв участь у Першому національному форумі обдарованої молоді, акцентуючи увагу на критично важливій ролі молодого покоління для майбутнього нашої країни. Серед обговорюваних питань були відновлення України, розвиток наукових досліджень та створення умов для повернення молодих українців. Президент підкреслив, що основними чинниками є залучення інвестицій і реалізація економічних ініціатив. Також Зеленський відзначив досягнення молодих науковців, вручивши більше 50 почесних відзнак премії Президента України за видатні успіхи у сферах цифрових технологій, фізики, медицини, екології, історії та права.

Російські інформаційні кампанії розповсюджують цей міф з метою сформувати хибне уявлення про нібито масове прагнення української молоді емігрувати з країни назавжди. Ця маніпуляція має на меті посіяти песимізм серед українців, підірвати довіру до державних інститутів та їхнього керівництва, а також вплинути на міжнародну спільноту, створюючи образ України як країни, що втрачає перспективи на майбутнє.

#Росія #Університет #Укрінформ #Студент #Президент України #Володимир Зеленський #Президент (державна посада) #Українці #Медицина #Фізика #Агентство США з міжнародного розвитку #Внутрішньо переміщені особи #Державна пропаганда в Російській Федерації #Екологія #Еміграція #Республіка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Огляд Parimatch: Інноваційний майданчик азартних розваг
У печері виявили язичницький культовий центр.
Експерт вказав на чотири слабкі сторони програм в університетах.
Теги