Німецькі активісти здобули перемогу в суді над соціальною мережею Х.

Рішення суду зобов'язує X оприлюднити дані, що надають можливість науковцям моніторити розповсюдження інформації в інтернеті, яка може впливати на результати виборів.

Окружний суд у Берліні ухвалив рішення на користь німецьких активістів, зобов'язавши соціальну мережу Х опублікувати дані, необхідні для відстеження поширення інформації, яка може впливати на виборчі результати. Про це повідомляє агентство Reuters.

Кілька днів тому Німецьке товариство громадянських прав (GFF) та Democracy Reporting International подали позов до суду на X за звинуваченнями її в порушенні законодавства ЄС про цифрові послуги через те, що соцмережа не надала інформації, необхідної для відстеження в інтернеті даних про дебати напередодні національних виборів у Німеччині, що відбудуться 23 лютого.

Рішення суду зобов'язує X оприлюднити дані, що надають можливість науковцям моніторити розповсюдження інформації в інтернеті, яка може впливати на результати виборів.

"Тривале очікування на отримання даних могло б зашкодити дослідницькому проекту заявників, адже період, що передує виборам, є критично важливим", -- зазначено в судовому рішенні, з яким ознайомилося Reuters.

Згідно з інформацією, наданою судом, X не надала відповідь на запит щодо інформації. Соціальна мережа була зобов'язана відшкодувати 6000 євро витрат, пов'язаних із провадженням.

"Це значний досягнення для свободи наукових досліджень і для нашої демократичної системи", -- зазначила юристка Німецького товариства прав людини (GFF) Сімона Руф.

Згідно з інформацією Reuters, соціальна мережа Х, яка все ще залишається популярною серед значної частини німецького уряду та політичних діячів, привертає особливу увагу через нещодавню підтримку, яку її власник Ілон Маск висловив німецьким ультраправим.

Нещодавно адміністрація Бундестагу ініціювала перевірку у відповідь на заяву Маска про підтримку AfD напередодні виборів до парламенту Німеччини.

Нагадаємо, що Міністерство оборони Німеччини з 15 січня припиняє публікувати інформацію на своєму каналі на платформі "Ікс" (колишній твітер).

Нещодавно понад 60 університетів і науково-дослідних інститутів Німеччини та Австрії оголосили про закриття своїх акаунтів у соціальній мережі "Ікс".

Раніше вже оголосили, що покидають платформу "Ікс", зокрема через поширення дезінформації та теорій змов, токсичність і расизм тощо, британське видання The Guardian, іспанська газета La Vanguardia, бельгійська газета De Morgen, письменник Стівен Кінг та інші. Крім того, вирішила більше не публікувати контент в іксі Європейська федерація журналістів.

#Гардіан #Університет #Журналіст #Письменник #Юрист #Німеччина #Берлін #Законодавство #Демократія #Інформація #Європейський Союз #Міністерство оборони (Україна) #Інтернет #Ілон Маск #Reuters #Євро #Австрія #Дезінформація #Twitter #Бельгія #Іспанська мова #Бундестаг #Газета. #La Vanguardia #Ранок #Стівен Кінг #Теорія змови #Расизм #Альтернатива для Німеччини

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Огляд Parimatch: Інноваційний майданчик азартних розваг
У печері виявили язичницький культовий центр.
Експерт вказав на чотири слабкі сторони програм в університетах.
Теги