Німецькі активісти звернулися до суду з позовом проти соціальної мережі Х.

Товариство захисту громадянських прав разом із Democracy Reporting International висловили стурбованість щодо того, що X не забезпечує регулярний доступ до даних, таких як охоплення публікацій, а також кількість лайків і репостів, які вони отримують.

Німецькі активісти подали позов до суду на соцмережу X, що належить американському мільярдеру Ілону Маску. Вони звинувачують її в порушенні законодавства ЄС про цифрові послуги через те, що соцмережа не надала інформацію, необхідну для відстеження в інтернеті даних про дебати напередодні національних виборів у Німеччині, що відбудуться 23 лютого.

Цю інформацію передає агентство Reuters.

Як йдеться у повідомленні видання, Товариство захисту громадянських прав разом із Democracy Reporting International висловили стурбованість щодо того, що X не забезпечує регулярний доступ до даних, таких як охоплення публікацій, а також кількість лайків і репостів, які вони отримують..

"Інші платформи надали нам доступ для систематичного відстеження публічних дебатів на їхніх платформах, але X відмовився це зробити", -- сказав представник DRI Майкл Майєр-Ресенде й додав, що активісти подають позов.

Активісти підкреслюють, що відповідно до законодавства Євросоюзу щодо цифрових послуг, вони мають законне право на отримання цієї інформації.

"Все більше платформ стають інструментами проти демократичних виборчих процесів. Нам необхідно вжити заходів для захисту", -- зазначає Сімона Руф з GFF.

Згідно з повідомленням агентства, ситуація з соціальною мережею X, яка залишається популярною серед більшості німецьких урядовців та політиків, стає ще більш актуальною через нещодавню підтримку з боку її власника Ілона Маска ультраправих у Німеччині.

Адміністрація Бундестагу ініціювала розслідування після того, як Маск висловив свою підтримку партії AfD напередодні парламентських виборів у Німеччині.

Нагадаємо, що з 15 січня Міністерство оборони Німеччини перестане ділитися інформацією на своєму каналі у платформі X (раніше відомій як Twitter).

Не так давно більше 60 вищих навчальних закладів та наукових установ Німеччини та Австрії вирішили закрити свої профілі в соціальній мережі X.

Раніше було оголошено про вихід з платформи X низки організацій та осіб, серед яких британське видання The Guardian, іспанська La Vanguardia, бельгійська De Morgen, письменник Стівен Кінг та інші. Причинами цього стали поширення дезінформації, теорії змов, токсичне середовище та расизм. Також Європейська федерація журналістів вирішила більше не розміщувати свій контент на цій платформі.

#Гардіан #Міністерство оборони США #Університет #Журналіст #Письменник #Німеччина #Законодавство #Північна та Південна Америка #Демократія #Інформація #Європейський Союз #Інтернет #Ілон Маск #Reuters #Австрія #Дезінформація #Twitter #Бельгія #Іспанська мова #Бундестаг #Газета. #La Vanguardia #Ранок #Стівен Кінг #Теорія змови #Расизм

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Огляд Parimatch: Інноваційний майданчик азартних розваг
У печері виявили язичницький культовий центр.
Експерт вказав на чотири слабкі сторони програм в університетах.
Теги