Не відводячи погляд від реальності: дослідники створили новий безпечний метод реконструкції шиї та голови.

Серйозні ушкодження шиї та голови іноді потребують від хірургів надзвичайної точності в реконструкції всіх уражених елементів. Проте такі оперативні втручання можуть супроводжуватися рядом ускладнень. Нещодавно дослідники запропонували новий підхід, який не має цих недоліків.

Науковці з Університету Осака Метрополітен розробили новаторську хірургічну техніку для реконструкції обличчя та шиї, яка орієнтована на пацієнтів із серйозними дефектами тканин. Цей метод продемонстрував вражаючі результати, особливо для тих, хто має обмежені можливості через минулі лікування або медичні ускладнення, повідомляє Osaka Metropolitan University.

У Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найактуальніших та захоплюючих новин з галузі науки!

У представленій вченими методиці використовуються підшиті міошкірні клапті latissimus dorsi (LD) -- ділянка тканини, що залишається частково прикріпленою до вихідного місця, що є безпечнішою і швидшою альтернативою традиційним процедурам із вільними клаптями. Традиційна операція з вільними клаптями передбачає повне відокремлення тканини від донорської ділянки та її повторне приєднання до кровоносних судин у реципієнтній ділянці. Незважаючи на свою ефективність, вона часто створює проблеми для пацієнтів, які перенесли кілька операцій або променеву терапію.

Новий підхід ґрунтується на особливих властивостях підніжних клаптів, які підтримують своє природне кровопостачання, що забезпечує стабільну судинність під час трансплантації. Це відзначено в дослідженні, опублікованому в журналі Plastic & Reconstructive Surgery Global Open. Основним елементом цього нововведення є позиціонування шкірної частини LD-клаптя далі на спині, що стало важливим проривом для дослідницької команди. Такий метод дозволяє залучити латеральну шкірну гілку 10-ї задньої міжреберної артерії, що позитивно впливає на кровообіг.

"Така установка забезпечує гнучкість, даючи змогу закривати великі дефекти, зокрема в ділянці рота і шиї одночасно, і навіть полегшує реконструкцію щелепи завдяки включенню реберної кістки", -- пояснив Цубаса Кодзіма, викладач Вищої школи медицини Університету Осака Метрополітен і провідний автор дослідження.

У клінічному дослідженні, що проводилося протягом двох десятиліть, взяли участь 22 пацієнти зі складними дефектами голови та шиї. Усі операції з використанням педикулярного клаптя LD були успішно інтегровані, що свідчить про надійність методу. Кодзіма висловив оптимізм, сказавши: "Наші результати свідчать про те, що цей метод з використанням підшитого клаптя LD забезпечує надійний, швидкий і мінімально інвазивний варіант реконструкції голови та шиї".

Ця розробка чудово описує сучасну еволюцію реконструктивної хірургії та її досягнення. Хоча клапоть LD використовували в різних галузях медицини, його адаптація для складних операцій на голові та шиї є значним кроком уперед у лікуванні важких пацієнтів. Він не тільки забезпечує безпеку й ефективність, а й відкриває можливості для поліпшення результатів у найскладніших випадках. Використання підшитих клаптів особливо вигідне в регіонах з обмеженим доступом до передових можливостей мікрохірургії. Дослідження показали, що такі техніки скорочують час операції та кількість післяопераційних ускладнень.

Раніше Фокус писав про загадкову роль черепа у здоров'ї нашого мозку. Дослідники зазначають, що раніше ми не знали про цю складну і дивовижну здатність клітин кісткового мозку в черепі.

Фокус також зазначав про сім простих звичок, які сприяють покращенню функціонування мозку. Від щоденних прогулянок містом до спілкування з підлітками — безліч різноманітних дій щодня непомітно підвищують його ефективність.

#Медицина #Хірургія #Кровоносна судина #Череп. #Навігація #Мозок #Еволюція #Клітина (біологія) #Тканина (біологія) #Рот. #Шия. #Музей мистецтв Метрополітен #Осака #Хірург. #Променева терапія #Анатомічні умови розташування #Кістковий мозок #Щелепа. #Артерія #Кость.

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги