
Школярі опинилися в епіцентрі інформаційної війни
Українська молодь активно підтримує новий тренд у TikTok, не усвідомлюючи, що його витоки походять з росії. Відеоролики, в яких підлітки жартують над значенням шкільних дисциплін, здобувають величезну популярність, збираючи тисячі переглядів.
Відомі вислови звучать так: "Не вивчаємо історію, оскільки не проживаємо в минулому", "Не освоюємо англійську, адже ми справжні патріоти", "Не займаємося фізикою, адже у нас свої власні закони".
На цю насторожуючу тенденцію звернула увагу керівниця кафедри одного з університетів, Тетяна Швидченко. Вона підкреслює, що це не просто жартівливі висловлювання, а ретельно організована інформаційна агресія.
Спершу тренд розкручували в російському інтернет-просторі, де знецінення освіти стало частиною державної політики. Там вже давно виховують молодь у дусі ворожості до критичного мислення й західних цінностей.
В Україні ситуація має свої особливості: освіта продовжує бути одним із ключових елементів національної безпеки. Швидченко застерігає, що під маскою жартів молодим людям нав'язується нехтування знаннями, історією та саморозвитком. Це може призвести до ослаблення нашого колективного імунітету щодо пропаганди і загрожувати майбутньому нації.
Причиною поширення тренду експертка називає російськомовний контент у TikTok та нестачу якісного українського підліткового продукту. А ще -- звичайне прагнення підлітків бути "своїми", веселими і не думати про серйозне.
"Цей тренд точно вражає у найболючіші точки: прагнення до прийняття і бажання виглядати кумедно. Тому його можна вважати досить небезпечним," - підкреслює Швидченко.
Нагадаємо, у школах по-новому вчитимуть іноземні мови: МОН готує кардинальні зміни
Раніше ми повідомляли, що освітні установи опиняться під посиленим контролем: очікуються детальні інспекції, які реагуватимуть на кожну подану скаргу.
#Росія #Університет #Реклама #Школа #Російська мова #Міністерство освіти і науки України #Інформація #Фізика #Англійська мова #Нація #Національна безпека #TikTok #Інформаційна війна #Імунітет (медицина) #Державна політика