"Не навчають рідній мові та історії": активістка висловила занепокоєння щодо ризику асиміляції українських дітей у Польщі.

Вона вважає, що українські діти інтегруються в польське суспільство, оскільки це вигідно для Польщі.

У Польських школах досі відсутні ключові предмети, що стосуються України, які є важливими для українських учнів. Внаслідок цього, українські школярі не мають можливості вивчати історію, мову та географію своєї країни.

Цю інформацію озвучила Наталія Панченко, яка є головою організації "Євромайдан-Варшава" та фонду Stand with Ukraine, повідомляє "Главком".

"У Польщі досі немає українського компоненту у школах. А в країні перебуває шалена кількість українських дітей, які не вчаться писати, читати українською мовою, не вчать історії, географії України", - каже громадська активістка.

Вона зазначила, що польське міністерство освіти не включило ці предмети до навчальної програми, аргументуючи своє рішення відсутністю фінансування.

"Вони говорять, що нібито вони над цим працюють і можливо буде якась рішення. Але ми вже втратили три роки. З п'ятого по восьмий клас дуже важливі для дитини. Хто вмів - забув. А хто пішов у перший клас, не навчився. І не всі батьки можуть чи мають ресурси. Якщо мама приїхала одна з трьома дітьми і ходить на роботу, бо не має жодних соціальних виплат для українців у Польщі, їй просто немає коли цим займатися", - наголосила голова організації "Євромайдан-Варшава".

Панченко зазначає, що українські діти в Польщі можуть зіткнутися з труднощами в формуванні своєї ідентичності.

"Необхідно реалізовувати проекти, які сприятимуть тому, щоб ці діти залишалися українцями, усвідомлюючи своє коріння та пам'ятаючи про свою ідентичність. Це також має бути пріоритетом для української держави," - зазначила вона.

"Якщо дивитися з економічної точки зору, то Польщі це вигідно. Бо за останній рік українці, які проживають на території Польщі, збільшили її ВВП на 1,5%. Це дуже багато. Діти, які пішли тут у школу і підуть тут в університети, швидше за все більшість з них тут і залишиться", - припускає громадська активістка.

Панченко зазначила, що в польських навчальних закладах існують серйозні труднощі, пов'язані з булінгом, з якими стикаються українські діти.

"Тому це може бути такою проблемою, яку ще не всі усвідомлюють", - вважає вона.

Наталія Панченко розповіла про свій спосіб формування української ідентичності у своїх дітей. Її малятка з'явилися на світ у Польщі: старша вже має 4 роки, а молодша - лише пів року.

"У нашій родині ми ніколи не спілкуємося з дітьми польською мовою. Це правило існує з моменту їх народження. Ми завжди підкреслювали, що вона є українкою, і ніколи не згадували, що вона полька. Ми навчали її, що її бабусі та дідусі, а також ми з батьком - українці, тому ти повинна відчувати себе українкою", - підкреслює Панченко.

Нагадуємо, що з 1 вересня 2024 року Польща зобов'язала всіх українських дітей, які перебувають на її території, навчатися у польських школах. Як зазначив народний депутат Княжицький, ця вимога може призвести до серйозних наслідків, загрожуючи втраті цілого покоління українців.

#Університет #Україна #Українська мова #Польща #Польська мова #Активізм #Українці #Держава (політичний устрій) #Польський народ #Історія України

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги