''Не викладають рідну мову, історію та географію'': активістка вказала на проблеми, що існують у навчанні українських учнів у Польщі.

В Польщі в навчальних закладах досі відсутній український елемент, незважаючи на те, що в країні проживає значна кількість дітей з України. Це призводить до того, що українські учні не мають можливості вивчати історію, мову та географію своєї батьківщини.

Про це сказала голова організації "Євромайдан-Варшава" та фонду Stand with Ukraine Наталія Панченко у проєкті громадської ініціативи "Голка" - "Мости України", передає Главком. За її словами, у польському міністерстві освіти пояснюють, що не мають бюджету для того, щоб впроваджувати програми з вивчення української.

Посадовці обіцяють, що знайдуть рішення і нібито уже над цим працюють.

Однак, наголошує Панченко, українські школярі, які з родинами переїхали до Польщі через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, уже втратити три роки навчання.

"Період з п'ятого по восьмий клас є вкрай значущим для розвитку дитини. Ті, хто мали навички, можуть їх втратити, а ті, хто тільки починає навчання в першому класі, часто стикаються з труднощами. Не всі батьки мають можливість чи ресурси для підтримки навчального процесу. Наприклад, якщо мама приїхала в Польщу сама з трьома дітьми і працює, оскільки не отримує жодних соціальних виплат, їй просто не вистачає часу на цю справу," - зазначила вона.

Керівниця фонду підкреслила важливість розробки програм, що дозволять дітям ознайомитися з українською мовою та історією. Це повинно стати пріоритетом для України. Однак Польща також проявляє інтерес до інтеграції українських дітей, оскільки за останні роки українська громада сприяла зростанню її ВВП на 1,5%.

Панченко зазначила, що діти, які розпочали своє навчання в польських школах і мають намір продовжити освіту в університетах Польщі, можуть залишитися жити в цій країні.

"Щоб нам їх повернути, треба дуже мудро пропрацьовувати політику повернення. Щоб вона була дійсно заохочуючою, і щоб ці люди дійсно відчували довіру, щоб вони розуміли правила гри", - додала вона.

Нагадаємо, що близько 40 тисяч українських дітей пішли у польські школи у новому навчальному році. Попри те, що з 1 вересня школярі зобовʼязані бути на офлайн-навчанні, їхня кількість вдвічі менше, ніж прогнозувало Міністерство освіти Польщі.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше у Міністерстві освіти й науки пояснили, чизобов'язані школи враховувати оцінки, отримані учнями за кордоном.

#Росія #Університет #Україна #Українська мова #Польща #Українці #Міністерство освіти і науки України #Бюджет #Валовий внутрішній продукт #Історія України #Географія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги