За словами Тараса Креміня, найбільші порушення мовного закону спостерігаються в Києві, Одесі, Харкові та Дніпрі.

З початку року мовний омбудсмен зафіксував 307 звернень, пов'язаних з недотриманням мовного законодавства у сфері обслуговування.

У першому кварталі 2025 року уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь отримав 646 скарг щодо порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Найбільше порушень зафіксовано в Києві, Одесі, Харкові та Дніпрі.

Цю інформацію оприлюднив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, на своїй сторінці у фейсбуці.

Найбільша кількість повідомлень була отримана з:

Кремінь підкреслив, що сектор обслуговування продовжує залишатися одним із найбільш вразливих.

З початку року мовний омбудсмен зафіксував 307 звернень, що стосуються порушень мовного законодавства в цій галузі.

За словами уповноваженого із захисту державної мови, крім того, зберігається проблема щодо дотримання вимог мовного законодавства у сфері інформації для загального ознайомлення та зовнішньої реклами. Протягом січня-березня 2025 надійшло 128 звернень, з яких 67 -- з Києва.

"Питання дотримання законодавства в освітній сфері, як це зазначено в статті 21, вимагає особливої уваги. Упродовж першого кварталу до уповноваженого органу надійшло 54 звернення щодо порушень, скоєних педагогами та науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої та вищої освіти. Також були подані скарги стосовно освіти для дорослих", -- підкреслили представники офісу омбудсмена.

Як зазначається, найбільше -- 17 -- звернень стосувалось університетів.

Важливим є й те, що кількість скарг, пов'язаних із порушеннями в таких сферах, як культура (32), медіа (30), державні установи (29) та охорона здоров'я (27), є досить значною.

Тарас Кремінь відзначив, що питання дотримання мовних норм є актуальними для всієї України, проте найбільш виражені вони в Києві, а також у містах-мільйонниках, таких як Одеса, Харків і Дніпро.

"Столиця залишається беззаперечним лідером за кількістю старг, що свідчить про необхідність посилення контролю з боку міської адміністрації щодо дотримання мовного законодавства. У квітні 2023 року Київська рада ухвалила Концепцію підтримки української мови в усіх аспектах громадського життя столиці на період 2023-2025 років, але подальший прогрес не відбувся. Чим більше ефективних ініціатив буде впроваджено для укріплення механізмів захисту державної мови, тим міцніше буде діяти Закон. Я закликаю місцеву владу вживати активних заходів для забезпечення мовних прав українських громадян," - підкреслив мовний омбудсмен.

Нагадаємо, що в 2024 році 2314 осіб подали заяви щодо порушень закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

#Університет #Київ #Одеса #Дніпро #Вища освіта #Реклама #Українська мова #Харків #Facebook #Кремінь Тарас Дмитрович #Законодавство #Омбудсмен #Закон України (законодавство) #Київська міська рада #Державна мова #ФК "Кремінь" Кременчук

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Меморіальні події на честь Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар.
Планується запровадження обов'язкової військової підготовки через нестачу військовослужбовців на фронті.
Оригінальний підхід до оцінювання фізичного здоров'я дітей дошкільного віку.
Теги