За словами Тараса Креміня, найбільші порушення мовного закону спостерігаються в Києві, Одесі, Харкові та Дніпрі.

З початку року мовний омбудсмен зафіксував 307 звернень, пов'язаних з недотриманням мовного законодавства у сфері обслуговування.

У першому кварталі 2025 року уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь отримав 646 скарг щодо порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Найбільше порушень зафіксовано в Києві, Одесі, Харкові та Дніпрі.

Цю інформацію оприлюднив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, на своїй сторінці у фейсбуці.

Найбільша кількість повідомлень була отримана з:

Кремінь підкреслив, що сектор обслуговування продовжує залишатися одним із найбільш вразливих.

З початку року мовний омбудсмен зафіксував 307 звернень, що стосуються порушень мовного законодавства в цій галузі.

За словами уповноваженого із захисту державної мови, крім того, зберігається проблема щодо дотримання вимог мовного законодавства у сфері інформації для загального ознайомлення та зовнішньої реклами. Протягом січня-березня 2025 надійшло 128 звернень, з яких 67 -- з Києва.

"Питання дотримання законодавства в освітній сфері, як це зазначено в статті 21, вимагає особливої уваги. Упродовж першого кварталу до уповноваженого органу надійшло 54 звернення щодо порушень, скоєних педагогами та науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої та вищої освіти. Також були подані скарги стосовно освіти для дорослих", -- підкреслили представники офісу омбудсмена.

Як зазначається, найбільше -- 17 -- звернень стосувалось університетів.

Важливим є й те, що кількість скарг, пов'язаних із порушеннями в таких сферах, як культура (32), медіа (30), державні установи (29) та охорона здоров'я (27), є досить значною.

Тарас Кремінь відзначив, що питання дотримання мовних норм є актуальними для всієї України, проте найбільш виражені вони в Києві, а також у містах-мільйонниках, таких як Одеса, Харків і Дніпро.

"Столиця залишається беззаперечним лідером за кількістю старг, що свідчить про необхідність посилення контролю з боку міської адміністрації щодо дотримання мовного законодавства. У квітні 2023 року Київська рада ухвалила Концепцію підтримки української мови в усіх аспектах громадського життя столиці на період 2023-2025 років, але подальший прогрес не відбувся. Чим більше ефективних ініціатив буде впроваджено для укріплення механізмів захисту державної мови, тим міцніше буде діяти Закон. Я закликаю місцеву владу вживати активних заходів для забезпечення мовних прав українських громадян," - підкреслив мовний омбудсмен.

Нагадаємо, що в 2024 році 2314 осіб подали заяви щодо порушень закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

#Університет #Київ #Одеса #Дніпро #Вища освіта #Реклама #Українська мова #Харків #Facebook #Кремінь Тарас Дмитрович #Законодавство #Омбудсмен #Закон України (законодавство) #Київська міська рада #Державна мова #ФК "Кремінь" Кременчук

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Викладач Буковинського медичного університету створив підроблену документацію про інвалідність, що дозволило йому отримати 230 тисяч гривень.
Депутат з Тернополя Володимир Гевко оголосив про нову декларацію, в якій зазначив придбання будинку, земельної ділянки та автомобіля Audi Q5.
Студенти з Сербії відправилися до Франції на велосипедах, щоб підняти обізнаність про свої протести.
Теги