Учні мали можливість споживати лише окремі типи квитків.
У Радянському Союзі існувало безліч незвичних традицій та забобонів, які сьогодні можуть здивувати. Наприклад, у той період у громадському транспорті нерідко можна було спостерігати, як учні з'їдають свої проїзні квитки.
Хоча таке видовище може здатися справді дикістю, але така поведінка дітей мала причину. Справа в тому, що з'їдали "щасливий квиток". Про це пише OBOZ.UA.
Діти мали особливу віру у різноманітні ритуали, що обіцяли принести їм щастя. Одним із таких ритуалів було підрахування чисел на проїзному квитку.
Квитки у транспорті СРСР нумерувалися шестизначним кодом. І "щасливими" тоді вважалися ті, у яких сума перших трьох цифр та трьох останніх збігалася. Наприклад, якщо розділити серійний номер 243612 навпіл, та був скласти всі цифри, то вийде 2+4+3=9, і навіть 6+1+2=9. Це означає, що квиток був "щасливим".
Однак просто отримати цей квиток було недостатньо. Діти були переконані, що він запрацює лише в тому випадку, якщо його з'їсти.
Але отримання щасливого білета — це лише половина справи. Щоб його сила проявилася, необхідно було його з'їсти.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, чим діти в СРСР замінювали жуйку. Всі ці варіанти зовсім не вважаються їстівними та використовуються в інших цілях.
#Радянський Союз #Школа #Телеграф #Громадський транспорт #Числова цифра #Забобони #Транспорт