
В Україні стартувала вступна кампанія, і діти ветеранів війни та військовослужбовців мають право на пільги. Держава забезпечує цільову підтримку для здобуття вищої освіти, включаючи оплату навчання, пільгові кредити та соціальні стипендії.
В Україні розпочалася кампанія з прийому до вищих навчальних закладів. Одним із найважливіших питань, що виникають у процесі вступу, є можливість отримання пільг для дітей ветеранів війни та військовослужбовців, які брали участь у бойових діях. Про основні переваги, які можуть скористатися ці вступники, повідомляє агентство УНН.
Відповідно до українського законодавства "Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту", держава надає спеціальну підтримку учасникам бойових дій і їхнім дітям для отримання вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах.
Про що йдеться:
* повна або часткова фінансова підтримка навчання з державних та місцевих бюджетів;
* пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти;
* соціальні гранти;
* безкоштовне надання підручників;
* безкоштовний доступ до мережі "Інтернет" та баз даних у навчальних закладах;
* безкоштовне проживання в студентському гуртожитку.
Україна планує співпрацювати з викладачами з 250 провідних університетів світу. 08.07.25, 14:02 * 903 перегляди
Державна допомога в отриманні освіти надається дітям учасників бойових дій, що не перевищили 23-річний вік, за умови їх навчання у денній формі.
Іншими словами, абітурієнти, студенти заочної форми навчання, а також особи, яким виповнилося 23 роки і більше, не мають права на освітні пільги. Тому діти учасників бойових дій повинні складати вступні іспити на загальних підставах. Однак діти УБД можуть сподіватися на переведення на вільні бюджетні місця під час вступу до вищих навчальних закладів.
Пільга починає діяти після того, як рекомендовані на бюджетну форму навчання абітурієнти виконають вимоги до зарахування, і якщо після цього залишаться вільні бюджетні місця.
Критерії для переходу на вільні бюджетні місця:
* відсутність позитивної рекомендації для зарахування на бюджет за жодною з поданих заявок;
* наявність вільних бюджетних місць після зарахування абітурієнтів, які зайняли більш високі позиції в рейтинговому списку.
Крім того, необхідно взяти до уваги, що переведення на бюджет передбачає спочатку зарахування на контракт. Якщо ж під час вступу абітурієнт отримав рекомендацію на зарахування, навіть від того вишу, який для нього не пріоритетний, то пільга не діятиме.
Це ще один з варіантів здобуття освіти. Кредит надається на 15 років з 3% річних. Розбивається він на 15 платежів. За можливості, погасити його можна достроково.
Також є варіанти, коли вас можуть звільнити від сплати кредиту та відсотків:
* у випадку, якщо абітурієнт є особою з інвалідністю І групи;
* або після навчання він пропрацював за здобутим фахом у держустанові в сільській місцевості.
Також існують знижки при погашенні кредиту:
* Ви зможете погасити лише сам кредит без відсотків, якщо у вас є одна дитина.
* 75% кредиту -- якщо у вас двоє дітей;
* 50% кредиту -- якщо у вас троє та більше дітей.
З 5 липня 2025 року розпочато прийом заявок від випускників 11 класів на отримання диплома кваліфікованого робітника. Загалом, цю новину переглянули 2058 разів.
Щоб отримати пільги, необхідно підтвердити свій статус. Ось список документів, які слід подати:
* документ, що підтверджує статус учасника бойових дій або родича загиблого.
* акт про народження дитини;
* довідка ВПО або про місце проживання;
* інформація з ЄДЕБО щодо статусу в освітній системі.
Слід підкреслити, що важливо подавати правдиві документи. У разі, якщо подані дані виявляться недостовірними, студент ризикує втратити право на отримання допомоги та нестиме юридичну відповідальність.
Якщо дитина учасника бойових дій змогла потрапити на бюджетне навчання або перевестися на нього, але їй не вистачає балів для отримання академічної стипендії, вона має можливість отримати соціальну стипендію. Хоча цей вид стипендії є меншою порівняно з академічною, він все ж таки є кращим варіантом, ніж відсутність будь-якої фінансової підтримки.
* у навчальних закладах вищого рівня - 1180 гривень;
* У навчальних закладах професійної передвищої освіти вартість складає 890 гривень.
Щоб оформити соціальну стипендію, необхідно подати заяву до адміністрації навчального закладу, а також додати до неї копію посвідчення учасника бойових дій.
#Університет #Вища освіта #Україна #Бойові дії #Військовослужбовці #Вищий навчальний заклад #Бюджет #Держава (політичний устрій) #Абітурієнт #Інтернет #Кредит #Учасник бойових дій #Інвалідність #Стипендія #База даних #Гуртожиток