Депутати працюють над законодавчим проектом, який надасть можливість студентам з іноземних університетів виїжджати з України - Завтра.UA

Руслан Горбенко: Це важливо для підтримки зв'язків молоді з їхньою батьківщиною та близькими, які живуть в Україні.

Депутати Верховної Ради працюють над законодавчим актом, який надасть можливість студентам, що здобувають освіту в закордонних університетах, безперешкодно виїжджати з України. Цю інформацію в інтерв'ю "Укрінформу" озвучив Руслан Горбенко, заступник голови Комітету з прав людини.

"Ми працюємо над законопроєктом, який дозволить молодим людям, що здобувають освіту за кордоном, безперешкодно перетинати кордон України", - зазначив він.

За інформацією депутата, мова йде про молодь у віці від 18 до 24 років, яка навчається в закладах вищої освіти за кордоном на стаціонарній формі навчання.

"Ми маємо надати цій групі громадян можливість вільно виїжджати та повертатися в Україну для оновлення своїх документів, віз або військово-облікових відомостей. Це важливо також для підтримання зв’язків молоді з рідною землею та близькими, які залишаються в Україні," - підкреслив Горбенко.

У той же час міністерство освіти та науки має намір якнайшвидше після завершення війни повернути в Україну щонайменше 100 тисяч іноземних студентів. Про це повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький у інтерв'ю "Українському радіо". Він зазначив, що до початку повномасштабного вторгнення в Україні навчалися 73 тисячі іноземних студентів. Серед них переважали студенти з Індії, Північної Африки, країн пострадянського простору та Глобального Півдня. Більшість із них здобували медичну освіту, що становило близько 68 тисяч.

Як відомо, з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, чоловікам-студентам та викладачам було заборонено виїзд за межі країни для участі в міжнародних освітніх програмах. Проте з початку 2024 року ця заборона буде скасована, і вони отримають можливість виїзду. Цю інформацію озвучив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

"Хлопці-студенти мають змогу виїжджати за міжнародними програмами з початку 2024 року. Викладачі університетів також можуть їздити на конференції та програми підвищення кваліфікації. Для виїзду військовозобов'язаних науково-педагогічних працівників потрібен лист МОН до Державної прикордонної служби з проханням розглянути можливість перетинання кордону", - сказав Винницький. За словами заступника міністра, з 1 січня до 30 вересня 2024 року МОН підготувало 1297 таких листів.

#Росія #Університет #Укрінформ #Студент #Україна #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Індія #Права людини #Туристична віза #Радіо #Державна прикордонна служба України #Північна Африка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги