
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми стартували новий етап розвитку молодіжної політики в контексті українсько-польських зв'язків, які потребують нових імпульсів та енергії. Саме через це на цій зустрічі присутні представники високого рівня, які беруть участь не лише з поваги до молоді обох країн, а й з переконання, що в їхніх руках лежить майбутнє двосторонніх відносин... Відтак, ми прагнемо сформувати групи студентів, які мають інтерес до українсько-польських зв’язків, щоб поглиблювати їх і генерувати нові цікаві ідеї. Це коло буде поступово розширюватись," - зазначив в.о. ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.
На Прикарпатті проходить міжнародна конференція "Українсько-польські дебати молоді" / Фото: Юрій Рильчук, Укрінформ
Дебати стартували у місті Яремче. Їхніми учасниками стали студенти та молоді науковці з українських університетів, зокрема лауреати престижного Конкурсу імені Єжи Ґедройця, а також студенти Варшавського університету. У рамках першого дня українсько-польських дебатів Цепенда та директор Студій Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький підписали спільну заяву, в якій підкреслили виняткову важливість спільних проєктів для розвитку українсько-польської академічної та наукової співпраці
Наразі дискусії продовжуються в "Міжнародному науковому центрі студентської молоді України та Польщі", що будується в селі Микуличин. Загальна вартість проекту складає 6,5 мільйона євро. Будівництво центру стартувало у 2019 році, але через військові дії роботи були змушені зупинити.
"Весь комплекс спроектовано таким чином, щоб створити конгресний зал, секційні приміщення, спортивні зони та електронні бібліотеки, що забезпечить комфорт для молоді. Основною метою європейського центру є проведення діалогів щодо минулого, сьогодення та майбутнього. Ми засновуємо клуб Карпатського діалогу, який об'єднує університети з України, Польщі, Румунії, Угорщини, Чехії та Словаччини," - підкреслив Цепенда.
На його переконання, для України це - іміджевий проєкт, а для студентів - можливість нових знайомств та розширення контактів, які дозволять поглибити їм свої знання. "Елемент діалогу тут буде домінуючим. Ще одним елементом тут будуть студентські стартапи, які пізніше молодь зможе продовжити у своїх університетах", - додав Цепенда.
Концепція та втілення проєкту "Міжнародний науковий центр студентської молоді України та Польщі" належить Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника.
Українська держава скерувала на будівництво цього центру близько 4 млн євро. З польської сторони проєкт отримав ще близько 30 млн грн. Площа двоповерхової будівлі центру сягає більше 5,5 тис. кв. м. Центр має укриття, власні очисні споруди та в майбутньому зможе одночасно вмістити до 180 осіб.
Як повідомляло агентство, Прикарпатський університет увійшов до консорціуму, який досліджує космос.
#Університет #Європа #Журналіст #Укрінформ #Студент #Чеська Республіка #Бібліотека #Польща #Польська мова #Ректор (академії) #Знання #Угорщина #Будівництво #Румунія #Діалог #Євро #Словаччина #Карпатські гори #Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника #Прикарпаття #Українська Держава #Варшавський університет #Яремче #Василь Стефаник #Єжи Гедройц #Микуличин