Мовний конфлікт: на заході України викладач навчав російською, а на критику відповідав агресивно (відео) - Деталі | Експрес онлайн

Зображення з профілю Руслана Марцінківа на Facebook.

В Івано-Франківському медичному університеті один із викладачів проводив лекції з нейрохірургії, використовуючи російську мову. Цю інформацію поділився студент Денис Дудко.

На відео, яким на своїй сторінці в соцмережі Instagram поділився хлопець, можна почути голос викладача, що диктує матеріал заняття частково російською мовою.

У коментарі для місцевого видання "Репортер" Денис розповів, що під час першого заняття викладач попередив: вестиме пари російською, бо перед переїздом до Івано-Франківська проживав у Донецьку.

За словами Дениса Дудка, на першому занятті викладач також попросив, аби студенти не скаржилися на нього через мову до адміністрації університету. Під час пари, зафіксованої на відео, Денис зробив викладачеві зауваження щодо російської, однак той відреагував "агресивно" і не перейшов на українську. Ба більше, за словами Дениса, викладач змінив його попередні оцінки на негативні.

У коментарі для "Суспільного" студент п’ятого курсу Денис Дудко зазначив, що пропустив перше заняття з В'ячеславом Ботєвим, під час якого викладач розповідав про себе. "Мої одногрупники поділилися враженнями про пару і розповіли, що він вибачався і пообіцяв вести заняття у такому ж стилі. Одна з дівчат з моєї групи, яка мене підтримує, запропонувала замінити його. Але інші студенти, які активно критикують мене, відповіли, що їм все подобається, адже він веселий, жартує і не ставить зайвих запитань. Я зазначив: якщо він продовжить вести заняття в такому ж дусі, мені доведеться з цим змиритися," – розповів Денис Дудко.

На наступну пару Денис прийшов із запізненням. Увійшовши до аудиторії, він вибачився і почув запитання російською: "Это кто, Денис?". "Так, це я, Денис", — відповів він. Вчитель сказав: "Давай, сідай, записуй". Денис пояснив, що не розуміє його. На запитання чому, він відповів: "Бо ви не ведете заняття українською мовою". Викладач виправив його оцінки в журналі, а Денис тим часом почав записувати відео. Викладач намагався перейти на суржик, але потім знову переключився на російську. Денис зупинив запис, встав і сказав: "Проставте мені "відсутній", я не можу це терпіти, за три роки можна було вже вивчити мову". Одна з одногрупниць заперечила, що він неправий, на що він відповів, що вони зрозуміють його, коли хтось із їхніх близьких буде на фронті. Після цього він просто розвернувся і пішов, згадує студент.

Інша студентка університету, Ангеліна Сало, поділилася, що вже після першого заняття виявила бажання звернутися до деканату з пропозицією змінити викладача, проте її ініціативу не підтримали одногрупники. Вона також зазначила, що навчання російською мовою створює додаткові труднощі, оскільки терміни відрізняються, і їй доводиться шукати відповідні українські аналоги для своїх конспектів.

У реєстрі ідентифікаційних кодів для науковців ORCID зазначено, що Вячеслав Ботєв є працівником Франківського медичного університету з 2016 року.

Адміністрація Івано-Франківського національного медичного університету оголосила про початок службового розслідування стосовно використання російської мови викладачем під час навчальних занять. "Ми запевняємо, що ректор Івано-Франківського національного медичного університету категорично засуджує будь-які спроби застосування російської мови в освітньому процесі. Це питання не лише морального характеру, але й суперечить Закону України 'Про забезпечення функціонування української мови як державної' та іншому законодавству в сфері освіти", - йдеться у заяві університету.

Результати роботи спеціальної комісії обіцяють опублікувати згодом. На інцидент також відреагував мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, який назвав проведення лекцій російською "недопустимим". "Викладач, який не вміє вести пари українською мовою, не має викладати в Україні. Ця ситуація свідчить, що у мовних волонтерів є дуже багато роботи. Навіть тут, у нашому місті", - цитує очільника Івано-Франківська "Українська правда".

Нагадаємо, що раніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь закликав Міністерство освіти і наук України посилити контроль за дотриманням мовного законодавства в закладах фахової передвищої та вищої освіти. "Порушення мовного законодавства в українських коледжах та університетах негативно впливає на імідж сфери освіти і науки в цілому", - стверджував уповноважений.

Приєднуйтесь до нашої сторінки "Експрес" у Facebook!

#Університет #Студент #Учитель #Вища освіта #Заклад вищої освіти #Instagram #Українська мова #Дудко Денис Юрійович #Івано-Франківськ #Російська мова #Facebook #Івано-Франківський національний медичний університет #Руслана #Донецьк #Кремінь Тарас Дмитрович #Марцінків Руслан Романович #Суржик #Ректор (академії) #Міністерство освіти і науки України #Українська правда #Мораль #Мер #Законодавство #Коледж

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги