Протягом квітня-серпня поточного року з українських закладів вищої освіти було відраховано понад 20 000 чоловіків мобілізаційного віку. Про це повідомив заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький.
Він зазначив, що протягом цього часу було виключено 23 448 чоловіків старше 30 років. Основними причинами відрахування стали низькі успіхи в навчанні, відсутність на заняттях та інші фактори.
Відповідно до підсумків перевірок, проведених Державною службою якості освіти, було відраховано 5805 осіб. Інші випадки відрахувань пов'язані з ефективністю внутрішніх систем забезпечення якості освіти в університетах.
Урядовець додав, що відрахування студентів не варто вважати "позитивним явищем" для системи освіти, але він каже, що з іншого боку, це ознака "вимогливості" українських вишів.
"Ясно, що відраховані – це ті "студенти", які насправді не мали наміру бути студентами, а лише прагнули скористатися цим статусом для уникнення інших зобов'язань. Відсутність їх у системі вищої освіти свідчить про те, що система проходить процес самоочищення", - підкреслив Винницький.
Крім того, заступник міністра розповів, що Міносвіти позбавило низку закладів вищої освіти ліцензій на проведення освітньої діяльності.
"Ми не зупиняємося у боротьбі з недоброчесними практиками, що підривають репутацію вищої освіти через свої фейкові "учбові заклади". У 2023-2024 роках вони активно приймали на навчання чоловіків призовного віку, зокрема осіб старших за 30 років, часто порушуючи ліцензійні норми і відкрито оголошуючи свої тарифи за такі послуги", - підкреслив представник влади.
Також він заявив, що за поданням ДСЯР правоохоронці порушили вісім кримінальних проваджень щодо посадовців українських вишів. Однак таких проваджень, за словами Винницького, більше.
#Університет #Студент #Вища освіта #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Ліцензія