
Таку ініціативу планують впровадити в межах курсу "Основи національного спротиву".
Міністерство освіти і науки України пропонує запровадити шефство військових бригад над університетами. Про це в етері "Радіо Хартія" розповів міністр освіти та науки Оксен Лісовий.
В законі про мобілізацію і мобілізаційну підготовку передбачено такий підхід, як базова загальновійськова підготовка (БЗВП) в університетах, яка має розпочатися з 1 вересня цього року. Проте, за словами міністра, університетська БЗВП не відповідає армійській. І якщо людина буде мобілізуватися до лав армії, вона однаково буде проходити повноцінну базову загальновійськову підготовку.
Оксен Лісовий повідомив, що Міністерство освіти, Міністерство оборони та Офіс президента України спільно визначили нові принципи формування системи підготовки громадян до оборонних дій.
У цьому контексті було ухвалено рішення внести певні корективи в підхід. Сьогодні були представлені відповідні зміни до законодавства. На даний момент існує попередня позиція, що новий курс матиме назву "Основи національного спротиву". Це буде фактично оновлена версія програми "Захисту України" 2:0. Ми значно скорочуємо практичну частину, проте вводимо новий інструмент, який ми спільно плануємо впровадити. Це передбачає шефство бригад над університетами, — повідомив міністр.
Пропонується ініціювати співпрацю між військовими частинами, які постійно розташовані в регіоні, де знаходиться університет, а також організувати міжрегіональну взаємодію.
"Не всі команди здатні дотримуватися такого рівня професіоналізму, який необхідний для співпраці з університетом відповідно до наших стандартів. Крім того, важливим є питання ідеології, формування цінностей та досягнення спільної мети, щоб усі ми рухалися в одному напрямку."
Друге - це, звичайно, використання матеріально-технічної бази військових частин. Це полігони, зброя, боєкомплект, інструктори. Найголовніше - це люди з бойовим досвідом", - повідомив Лісовий.
За словами міністра, цей інструмент дозволить вибудувати тяглу традицію, коли військова частина опікується одним або кількома університетами чи кілька військових частин - одним великим університетом, щоб вибудувати горизонтальні зв'язки, мати свої традиції та залучити молодь до своїх подій.
"Військові виявляють повагу не лише до загиблих, але й по-іншому ставляться до своїх поранених, до тих, хто втратив здоров'я внаслідок війни. Це також стосується залучення студентів до цих процесів, включаючи вшанування та меморіалізацію, на прикладі конкретної бригади," - зазначив Оксен Лісовий.
Нагадаємо, раніше МОН повідомило про свої головні фокуси на новий навчальний 2025/2026 рік.
Серед них -- оновлення системи професійного розвитку вчителя, розробка механізму вдосконалення системи підручникотворення, а ще -- пілотний проєкт профілізації старшої школи.
#Університет #Студент #Президент України #Міністерство освіти і науки України #Мобілізація #Зброя #Міністерство оборони (Україна) #Бригада #Номер військової частини #Ідеологія #Військове розгортання