Міністерство освіти і науки України надасть можливість залишати учнів у тому ж класі на другий рік. Ось подробиці.

Освітня омбудсменка Надія Лущик зазначила, що для ефективного функціонування навчальних закладів необхідні додаткові субвенції. Вона також висловила пропозицію про можливість залишати учнів на другий рік навчання.

В українських навчальних закладах може з’явитися можливість для педагогічних рад ухвалювати рішення про залишення учнів на повторний рік навчання. Таке рішення може бути обґрунтоване, наприклад, якщо учень демонструє лише базовий рівень знань. Про цю ініціативу, яка може бути розглянута Міністерством освіти та науки України (МОН), повідомила освітня омбудсменка Надія Лущик на своїй сторінці у Facebook.

Лущик розповіла про питання, які турбують працівників навчальних закладів різних рівнів. У переліку з 11 позицій є ідея щодо учнів, яких пропонують дозволити залишати на другий рік. Посадовиця назвала це "компенсацією освітніх втрат". З її слів, рішення мало б ухвалюватися педагогічним колективом за виконання чітких умов. У публікації освітньої омбудсменки зазначено, що йдеться, ймовірно, про учнів шкіл, а не, наприклад, студентів.

Яка мінімум одна вимога має бути виконана, аби студента залишили на другий рік навчання:

Рішення буде затверджене педагогічною радою навчального закладу без узгодження з батьками, підсумувала Лущик.

У дописі омбудсменки є інші питання, з якими до неї звертались освітяни. Серед них -- додаткові кошти (субвенції різного призначення), конкурси на обрання директорів, повернення академічної свободи, перенавантаження педагогів тощо. Посадовиця повідомила, що по деяких питаннях "досягли спільного бачення". На сторінці міністра освіти Оксена Лісового немає коментарів щодо можливих змін навчального процесу в школах.

На веб-сайті Верховної Ради доступний наказ Міністерства освіти і науки, що регулює правила переведення учнів у наступний клас. Це наказ №762, виданий 14 липня 2015 року, який зазнав змін у 2019 та 2021 роках. У пункті 2 зазначено, що учнів 1-2 класів можна залишити на другий рік навчання за письмовим зверненням батьків (або опікунів) і тільки один раз протягом початкової освіти. У пункті 4 йдеться про учнів 3-8 класів, яких можуть залишити на другий рік, якщо їхні знання на початковому рівні, є рішення педради та згода батьків. Щодо учнів старших класів, у наказі не передбачено можливості залишення на другий рік.

На порталі Міносвіти не відшукалось документів, наприклад, наказів, в яких ішлося б про вдосконалення порядку переведення учнів у наступний клас та про залишення на другий рік.

Зазначимо, 9 грудня в МОН розповіли про нові можливості, які з'являться в учнів 10-12 класів. Згідно з рішенням міністерства, учнів поділять на три класи різного спрямування -- мовно-літературного, суспільно-гуманітарного і STEM. Діти відвідуватимуть основні уроки за профілем та зможуть обрати курси іншого напрямку, заявили в міністерстві.

Нагадаємо, що восени 2024 року студенти, які зарахувались до університетів, отримають шанс на отримання грантів для здобуття вищої освіти. Про це повідомляє видання Фокус.

#Університет #Студент #Учитель #Вища освіта #Facebook #Міністерство освіти і науки України #Фокус (український журнал) #Початкова освіта

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги