Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт лідерів руху "Талібан", який після подій 2021 року встановив повний контроль над Афганістаном. Їм інкримінують організацію масштабних репресій щодо жінок.
Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті МКС.
Так, МКС видав ордери на арешт Хайбатулли Ахундзади та Абдули Хакіма Хаккані. Перший є верховним лідером "Талібану", другий -- головою Верховного суду Афганістану.
МКС висуває їм обвинувачення у скоєнні злочину проти людяності, що полягає у переслідуванні дівчаток, жінок та інших осіб, які не відповідають гендерній політиці "Талібану" стосовно гендеру, гендерної ідентичності або її вираження.
Вважається, що ці правопорушення відбувалися на території Афганістану з часу, коли Талібан узяв владу 15 серпня 2021 року, і тривали щонайменше до 20 січня 2025 року.
У МКС зазначили, що хоча "Талібан" і запровадив певні правила та заборони для всього населення, він спеціально переслідував дівчаток і жінок, позбавляючи їх основних прав і свобод.
Таким чином, жінки були позбавлені можливості отримувати освіту, вести приватне і сімейне життя, а також вільно висловлювати свої думки та мати свободу переконань, совісті і релігійних поглядів.
Також, МКС виявив, що і інші особи, описувані як "партнери дівчат і жінок", стали жертвами переслідувань. Керівництво "Талібану" сприймає їх як політичних опонентів.
За інформацією Українських Новин, в грудні 2024 року керівництво "Талібану" дало розпорядження закрити вікна, які виходять на території, що використовуються жінками.
У жовтні 2024 року "Талібан" видав декрет, яким заборонив жінкам розмовляти одна з одною, а також молитися та читати Коран вголос, якщо поруч перебувають інші жінки.
У 2023 році жінкам в Афганістані заборонили навчатися в університетах, попередивши про можливі санкції у разі порушення цієї заборони.
Якщо ви виявили помилку в написанні, будь ласка, повідомте нас.
#Університет #Релігія #Ґрунт #Арештуйте. #Злочин #Репресії #Міжнародний кримінальний суд #Міжнародна космічна станція #Афганістан #Талібан #Верховний суд США #Гендерна ідентичність #Декрет #Свобода думки #Коран