Міністерство освіти і науки спростило чутки щодо того, що військова підготовка в наступному навчальному році не буде обов'язковою.

Міністерство освіти та науки України спростовує інформацію про те, що військова підготовка не буде обовʼязковою для студентів з наступного навчального року, повідомляє заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький у соцмережі Facebook.

Зокрема, подаючи таку інформацію, ряд ЗМІ послався на слова Винницького.

"Дані представлені з неточностями і, на жаль, часто сприймаються неправильно," - зазначив Винницький у своєму пості на Facebook.

У Верховній Раді України було зареєстровано законопроект 13347, який пропонує внести зміни до освітніх програм фахової передвищої та вищої освіти. Зокрема, планується замінити курс "БЗВП", що завершується отриманням військово-облікової спеціальності (ВОС) та складанням військової присяги, на нову дисципліну "Основи національного спротиву". Відповідно до цього законопроекту, вивчення цієї дисципліни стане обов'язковим для всіх студентів другого курсу в усіх коледжах і університетах України.

На сьогоднішній день законопроєкт пропонує новий підхід до навчання студентів, що дозволить їм здобувати знання та навички, необхідні для виконання обов'язків у сфері захисту України.

Пропонується замінити курс "БЗВП" (підготовка бійців) на навчальну дисципліну "Основи національного спротиву". Цей новий курс акцентує увагу на домедичній допомозі, теоретичних аспектах вогневої підготовки, а також на ознайомленні з сучасними цифровими технологіями, які застосовуються в сфері безпеки та оборони.

Польові навчання пропонується скоротити: замість повного циклу вогневої підготовки, що є в структурі мобілізаційного курсу БЗВП, будуть короткі виїзди на полігони для засвоєння базових навичок поведінки зі зброєю та орієнтації в не-міських умовах.

У законопроєкті передбачені норми, що дозволяють студентам і студенткам, які з релігійних причин не можуть використовувати зброю, вивчати дисципліну "Основи національного спротиву". Для них буде розширено курс домедичної допомоги.

Введення курсу "Основи національного спротиву" не передбачає підготовки студентів вищих навчальних закладів до мобілізації. В Україні вік для мобілізації залишається на рівні 25 років, а до цього часу молоді люди віком 18-24 роки можуть укладати спеціальні контракти на добровільній основі. Тому загальний курс бойової підготовки для всіх студентів не є необхідним. Курс "Основи національного спротиву" націлений на формування готовності до можливих загроз, які можуть виникнути в майбутньому перед будь-яким громадянином України, - зазначив заступник міністра.

Наразі в університетах активно триває підготовка до викладання Теоретичної частини БЗВП обсягом 3 кредити у новому навчальному році. Цей етап підготовки залишається актуальним, оскільки теоретичний зміст курсу "Основи національного спротиву" залишиться практично незмінним в порівнянні з теоретичною частиною БЗВП. Водночас практична частина курсу, якщо буде ухвалено законопроект 13347, зазнає значних змін. Проте підготовка до впровадження цієї практичної складової розпочнеться лише з нового року, тому все, що вже було зроблено в рамках підготовки, залишається в силі, - зазначив Винницький.

Source: https://www.facebook.com/share/p/1BWnaydHTQ/?mibextid=wwXIfr

#Університет #Студент #Вища освіта #Facebook #Міністерство освіти і науки України #Коледж #Знання #Верховна Рада #Мобілізація #Військова присяга #Вогнева підготовка #Військовий код окупації Сполучених Штатів Америки

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
У Запоріжжі зводять 14 навчальних закладів, оснащених підземними приміщеннями.
"Вона зміниться, але залишиться": у Міністерстві освіти і науки спростували чутки про те, що військова підготовка для студентів стане необов'язковою.
Вступ-2025: яка ціна отримання диплома?
Теги