
Міністерство освіти ухвалило рішення провести реформування та зменшило максимально допустимі кількості студентів, які можуть бути прийняті в 195 українських вищих навчальних закладах, включаючи державні, комунальні та приватні.
Мова про так звані ліцензійні обсяги - це не фактична кількість студентів, а скільки максимум дозволено приймати за певною спеціальністю. По суті, скільки місць заявлено "на папері".
Чому зменшили?
Оскільки численні університети протягом багатьох років не можуть набрати навіть половину від запланованого контингенту, а деякі з них взагалі залишаються без студентів. Це особливо стосується:
А що ж із викладачами та майбутніми студентами?
У Міністерстві освіти стверджують, що це не матиме впливу на доступність навчання. Справжні механізми залишаються незмінними. Просто виключаються застарілі або ненадійні дані, щоб ліцензії відповідали дійсності. Заробітки викладачів залежать не від ліцензій, а від фактичної кількості студентів.
"Коли заклад має ліцензію на 2700 місць, а набір протягом кількох років не перевищує 400 абітурієнтів - це дискредитує всю систему, тому МОН зобов'язаний звузити обсяг до реалістичного рівня", - пояснив заступник міністра освіти Михайло Вінницький.
Нагадуємо, що після 9 класу учнів зобов'яжуть проходити ЗНО: школярів чекає новий виклик.
У попередніх матеріалах ми згадували, що новий етап набору кадрів вплине навіть на учнів: Збройні сили України звернуться до молоді та осіб, які шукають роботу.
Окрім цього, Знай.ua інформував, що ветеранів залучать до роботи в навчальних закладах: які нововведення очікують на сферу освіти.
#Університет #Студент #Заклад вищої освіти #Сміливіше. #Міністерство освіти і науки України #Абітурієнт #Ліцензія #Зовнішнє незалежне оцінювання #Вінниця #Літературний реалізм #Музика нової хвилі