Міністерство освіти і науки прокоментувало Києво-Могилянську академію: державні університети не підлягають продажу.

Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький повідомив, що в українському законодавстві немає положень, які дозволяли б приватизацію державних університетів, і на даний момент зміни до законодавства не знаходяться на розгляді.

"Щодо заяв про "викуп в держави" Національного університету "Києво-Могилянська академія": законодавство України не передбачає можливості приватизації державних університетів. Зміни до законодавства, які б уможливили такі дії зараз не розглядаються", - написав Винницький у фейсбуці.

За його словами, Києво-Могилянська академія відіграє ключову роль у формуванні нових поколінь лідерів України.

Випускники НаУКМА знаходять себе в бізнес-сфері, державних та громадських організаціях, а також у науковій діяльності як в Україні, так і за її межами. Заступник міністра зазначив, що держава, будучи засновником університету, забезпечує його автономію та підтримує різносторонній розвиток не лише цього, а й інших державних закладів вищої освіти. Він також підкреслив, що Міністерство освіти не планує продавати державні університети.

Як повідомлялося, 10 січня президент університету "Київська школа економіки" (КШЕ, KSE) Тимофій Милованов запропонував, щоб KSE за акумульовані в населення гроші викупила Національний університет "Києво-Могилянська академія" в Міністерства освіти і науки для того, щоб зробити його більш успішним і ефективним. Він оцінив академію в $10-50 млн.

Пізніше президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт у фейсбуці іронічно відреагував на таку пропозицію: "If you know, you know. Звісно, перший пріоритет - донати на ЗСУ. Але якщо ви хочете підтримати розвиток Києво-Могилянської академії, це завжди можна зробити тут", і розмістив посилання на благодійний фонд вишу.

22 січня Міністерство освіти і науки України інформувало агентство "Інтерфакс-Україна", що не планує приватизацію Києво-Могилянської академії і що жодних запитів у цьому напрямку не отримувало. У відповідь на це Милованов оголосив, що Київська школа економіки (KSE) має намір підготувати відповідний запит.

#Університет #Заклад вищої освіти #Президент (державна посада) #Facebook #Міністерство освіти і науки України #Законодавство #Держава (політичний устрій) #Бізнес #Сергій Квіт #Національний університет "Києво-Могилянська академія #Києво-Могилянська академія (1659—1817) #Благодійна організація #Інтерфакс-Україна #Автономія #Приватизація #Київська школа економіки #Тимофій Милованов

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Огляд Parimatch: Інноваційний майданчик азартних розваг
У печері виявили язичницький культовий центр.
Експерт вказав на чотири слабкі сторони програм в університетах.
Теги