Міністерство освіти і науки України ухвалило остаточне рішення щодо можливого продажу Києво-Могилянської академії: вартість закладу коливалася в межах $10-50 млн.

Міністерство освіти і науки повідомило, що не отримувало жодних пропозицій про продаж Національного університету "Києво-Могилянська академія". Відомство не планує розглядати можливість приватизації цього навчального закладу.

Такою є відповідь МОН на запит агенства "Інтерфакс-Україна". Крім того, у Міносвіти зазначили, що не проводили оціночну вартість університету.

"Враховуючи історичну значущість та статус НУ 'Києво-Могилянська академія' як одного з провідних університетів України, Міністерство освіти і науки нашої країни виключає варіант приватизації цього навчального закладу," - повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, що президент університету "Київська школа економіки" Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook 10 січня запропонував, щоб KSE викупила Могилянку в МОН для того, щоб зробити виш успішнішим і ефективнішим. Також він оцінив університет в $10-50 млн.

"На думку автора, МОН вважає Могилянку збитковою, тоді як KSE, виступаючи в ролі приватної освітньої фундації, зможе більш успішно керувати цим навчальним закладом. Це також призведе до зменшення фінансових втрат для держави. Як зазвичай кажуть, це вигідно для всіх сторін", - зазначено в його заяві.

Він підкреслив, що кошти для придбання Києво-Могилянської академії можна зібрати через народні внески, аби убезпечити установу від впливу бізнесу та олігархів. Також він зазначив, що головною метою придбання навчального закладу є "підвищення зарплат викладачів у 2-3 рази, щоб зробити науку та освіту більш престижними, зменшити фінансовий тягар на Міністерство освіти, а звільнені кошти спрямувати на підтримку Збройних Сил України".

Президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт у Facebook іронічно відреагував на таку пропозицію: "If you know, you know. Звісно, перший пріоритет - донати на ЗСУ. Але якщо ви хочете підтримати розвиток Києво-Могилянської академії, це завжди можна зробити тут", і опублікував посилання на благодійний фонд вишу.

Коментуючи відповідь МОН Милованов заявив, що KSE готує запит до МОН щодо купівлі Києво-Могилянської академії.

"Сьогодні ситуація в Могилянці проста: зарплати низькі, інфраструктура застаріла, університет не має ресурсів, щоб конкурувати з найкращими закладами в світі. Я пропоную це змінити. Ми піднімемо зарплати в рази, модернізуємо умови, залучимо інвестиції. Бренд і академічна частина залишаться недоторканними -- так само, як це було з KSE. Я вивів KSE з банкрутства на рівень провідного університету країни. І я знаю, як зробити те саме з Могилянкою", - написав він.

Як зазначав OBOZ.UA, до Києво-Могилянської академії має приєднатися один з університетів столиці. За інформацією заступника міністра освіти Михайла Винницького, представники освітніх установ переконані, що їхня співпраця принесе більше переваг, ніж окреме існування.

#Університет #Президент України #Президент (державна посада) #Сміливіше. #Facebook #Міністерство освіти і науки України #Збройні сили України #Вищий навчальний заклад #Інфраструктура #Інвестиції #Бізнес #Сергій Квіт #Національний університет "Києво-Могилянська академія #Києво-Могилянська академія (1659—1817) #Благодійна організація #Інтерфакс-Україна #Олігархія #Приватизація #Київська школа економіки #Наука #Банкрутство

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Меморіальні події на честь Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар.
Планується запровадження обов'язкової військової підготовки через нестачу військовослужбовців на фронті.
Оригінальний підхід до оцінювання фізичного здоров'я дітей дошкільного віку.
Теги