
Міністерство освіти і науки України відкоригувало ліцензійні обсяги на освітній рівень бакалавра для 195 закладів вищої освіти державної, комунальної та приватної форми власності.
"Цей наказ жодним чином не впливає на доступність вищої освіти для вступників. Його мета -- узгодити реальну та задекларовану спроможності закладів освіти. За результатами аналізу фактичного набору студентів у попередні роки встановлено, що низка закладів освіти щороку використовує менше ніж 50% ліцензованого обсягу. Відповідно до законодавства, ліцензії видають безстроково. Водночас за останні роки реальна спроможність ЗВО забезпечувати якісну освіту суттєво змінилася", - йдеться у повідомленні міністерства.
Зазначено, що дослідження, виконане Міністерством освіти, стосовно використання ліцензійних обсягів, показало, що в деяких навчальних закладах набір на певні програми: або зовсім не проводиться; або кількість зарахованих студентів є меншою за половину від встановленого ліцензованого обсягу.
"Йдеться насамперед про філії, що не здійснюють набір студентів, а також про приватні ЗВО та деякі переміщені університети, які протягом останніх років набирали відносно невелику кількість здобувачів, але продовжували зберігати "роздуті" ліцензії", - додали у відомстві.
Міністерство освіти повідомило, що розпорядження щодо обмеження ліцензійного обсягу стосується ліцензій, отриманих для здійснення освітньої діяльності в рамках освітніх рівнів бакалавра, магістра та доктора філософії, а також за регульованими спеціальностями на цих щаблях вищої освіти.
Ліцензування освіти визначає основні стандарти якості навчання. Держава повинна забезпечити справедливий доступ до вищої освіти. Згідно з вимогами ліцензування, навчальні заклади зобов'язані інформувати Міністерство освіти і науки про значні зміни у складі викладачів або інші обставини, що стали підставою для видачі ліцензії. Це є частиною принципу безстрокового ліцензування. Однак, якщо навчальний заклад має ліцензію на 2700 місць, а протягом кількох років набір студентів не перевищує 400, це ставить під сумнів ефективність усієї системи, тому Міністерство має обов'язок переглянути кількість ліцензованих місць до більш реалістичних показників, — зазначили в міністерстві.
#Університет #Студент #Вища освіта #Міністерство освіти і науки України #Законодавство #Вищий навчальний заклад #Держава (політичний устрій) #Ступінь бакалавра #Доктор філософських наук #Ступінь магістра