Гранти програми "Створюй!" на підтримку бізнесу в галузі виробництва та переробки були надані 65 жінкам з України, які є засновницями, керівницями та власницями малих і середніх підприємств.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства економіки України.
Залучені кошти від гранту були використані для розширення бізнесу: підприємці вийшли на нові ринки, розширили асортимент продукції, автоматизували виробничі процеси та підвищили якість товарів.
Грантова програма "Створюй!" започаткована Міністерством економіки України за фінансової підтримки UMAEF. Реалізується KSE Foundation за комплаєнс-підтримки "Ощадбанку" та експертної оцінки KSE Graduate Business School. Ініціатива з бюджетом в $1 млн націлена на масштабування та розвиток виробничого бізнесу українок і буде продовжена на другий етап у 2025 році.
"Все більше жінок стають лідерами у бізнесі, засновуючи власні підприємства. Наприклад, минулого року представниці прекрасної статі створили 56% нових компаній в Україні, а цього року їхня частка зросла до 59%. Жінки активно освоюють нові професії, які раніше традиційно вважалися чоловічими," - підкреслила перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За результатами програми, що стартувала наприкінці квітня 2024 року, було розглянуто понад тисячу заявок від підприємиць з усієї України, серед яких визначили бізнеси, що мають великий потенціал для розвитку, експортні та експортозамінні можливості.
У межах грантової програми було підтримано бізнеси широкого спектру виробничих галузей.
Серед провідних галузей виділяються харчова та легка промисловість, які займають 26% і 15% відповідно серед переможців, зокрема, у виробництві одягу.
Грантерки також займаються розвитком власного бізнесу в таких сферах, як виробництво меблів (11%), виготовлення декору (8%), створення прикрас (5%), виробництво косметики (3%) та будівельних матеріалів (3%).
Інші сектори складають 29% від загальної кількості успішних бізнесів.
Раніше повідомлялося, що 75 українських підприємств стали переможцями чергової хвилі грантової програми для переробних підприємств. Загалом переможці подали заявки на суму понад 348,1 млн грн.
Наприкінці листопада повідомлялося, що "Дія.Бізнес" запускає другу хвилю освітньої програми для жінок-підприємиць "Мрій та Досягай". Вона призначена для тих, хто хоче запустити власну справу чи масштабувати бізнес.
Протягом перших десяти місяців 2024 року жінки зареєстрували 154 920 нових фізичних осіб-підприємців. Відсоток жінок серед усіх новостворених ФОПів становить 61%.
У вересні в Україні розпочалася інформаційна кампанія, метою якої є зменшення гендерної нерівності в заробітній платі.
#Одяг #Харчова промисловість #Бюджет #Бізнес #Економіка України #Косметика #Спектр #Міністерство економіки України #Державний ощадний банк України #Легка промисловість #Орнамент #Будівельний матеріал