Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки спільно з фахівцями створили настанови для відповідального застосування штучного інтелекту в закладах вищої освіти.

Мінцифри та МОН разом з експертами розробили рекомендації щодо відповідального використання ШІ в закладах вищої освіти. Поради допоможуть викладачам, студентам, адміністраціям освітніх закладів і дослідникам застосовувати ШІ в навчальному й науковому процесі. Про це повідомляє пресцентр Урядовий портал.

"Сучасний освітній процес не може обійтися без впровадження штучного інтелекту. Вищі навчальні заклади повинні реагувати на новітні освітні тенденції та інтегрувати передові міжнародні практики в галузі ШІ, аби залишатися конкурентоспроможними, здійснювати значні наукові відкриття та готувати висококваліфікованих фахівців," – підкреслив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT.

Ці рекомендації пропонують корисні поради для формування ефективного запиту, а також корисні інструменти штучного інтелекту і приклади завдань, в яких штучний інтелект може стати у нагоді. Наприклад:

Цей документ спростовує популярні міфи про штучний інтелект, які циркулюють серед науковців та педагогів. Зокрема, він торкається таких питань, як загроза, яку ШІ може становити для академічної етики, можливість заміни викладачів на ШІ-інструменти, а також витрати на інтеграцію ШІ у навчальні заклади.

"За умови відповідального використання штучний інтелект покликаний не замінювати викладача, а розвантажувати та полегшувати його роботу. Передавши рутинні завдання ШІ, педагог може зосередитися на тому, що не піддається автоматизації: живій взаємодії зі студентами, командній роботі та розвитку м'яких навичок", -- зазначає заступник Міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Рекомендації також охоплюють безпековий складник інтеграції ШІ-інструментів в освітніх закладах. Серед ключових принципів -- контроль з боку людини, конфіденційність й управління даними, прозорість, недискримінація тощо.

Заклади вищої освіти можуть ознайомитися з прикладами впровадження політик щодо використання ШІ, які базуються на найкращих практиках іноземних освітніх закладів. У документі розглядаються різні сценарії інтеграції ШІ в навчальний процес -- від певних обмежень до заохочування використовувати ШІ залежно від типу завдання та на розсуд викладача.

У рекомендаціях подано корисні матеріали для підвищення рівня ШІ-грамотності та можливості для безоплатного або пільгового доступу для ЗВО до популярних ШІ-інструментів від Microsoft, Google, Amazon, Canva, Grammarly та інших.

Ось декілька рекомендацій для викладачів та адміністраторів вищих навчальних закладів:

#Microsoft #Google #Університет #Учитель #Уряд України #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Документ #Штучний інтелект #Інформаційні технології #Grammarly #Amazon (компанія) #Автоматизація #Конкуренція (компанії)

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Румунія стоїть на порозі важливих змін, - Олег Постернак.
Штучний інтелект з самого початку свого існування. Google відкриє можливість використання свого чат-бота Gemini для дітей віком до 13 років.
Атака "Шахеда" на житловий комплекс: жителі Шевченківського району Києва відновлюються після нічного обстрілу.
Теги