Жителі відновлюють життя в забутому 300-річному селі: які зміни відбулися (фото)

Протягом багатьох років це село залишалося занедбаним, але в 2009 році розпочався проєкт, спрямований на його відновлення. Повернувшись, місцеві мешканці діляться своїми переживаннями та викликами, з якими їм доводиться стикатися під час відновлення життя в рідному селі.

Затишно розташоване серед лісистих гір, родючих сільськогосподарських угідь та мангрових лісів, село Лай-Чі-Во важко уявити в контексті великого міста Гонконг (Китай). Це віддалене поселення з історією, що налічує три століття, стало яскравим прикладом сталого розвитку та відновлення культурних традицій. Як зазначає CNN, його приклад вражає.

Лай-Чи-Во виникло завдяки хакка — корінному населення цього регіону, яке слідувало вченням фен-шуй. Ліс, що оточує село, спочатку виконував роль захисту від природних катастроф та підтримки екологічної рівноваги. Проте в 1960-х роках індустріалізація Гонконгу змусила багатьох мешканців залишити свої домівки.

"Ми навіть не мали ані взуття, ані одягу", - згадує Сюзан Вонг, голова села.

У свої 73 роки жінка знову відвідала Лай-Чі-Во, взявши з собою свого 103-річного тата.

"Я радію, що знову опинилася тут. У мене є безліч друзів, які також повернулися," – ділиться китаянка.

Протягом багатьох років Лай-Чі-Во залишалася в занедбаному стані, але у 2009 році розпочалися роботи з її відновлення. Проект під назвою Sustainable Lai Chi Wo об'єднав зусилля неурядових організацій, вищих навчальних закладів та місцевих органів влади. У реалізацію цього проекту було інвестовано близько 100 мільйонів гонконзьких доларів, що дозволило відновити сільськогосподарські угіддя та відремонтувати десятки будівель.

Нині Лай-Чи-Во перетворюється на осередок екологічного туризму та органічного землеробства.

"Я вирощую овочі для програми staycation та обідів від ферми до столу. Тут справді відчувається тиша та спокій природи. Я сподіваюся, що більше людей зможуть насолодитися повільним темпом життя", -- розповідає А Хім Цанг, який разом із дружиною став одним із перших нових мешканців села.

Проєкт також підтримує економічний ріст. У селі вирощують каву, мандарини, унікальні джеми та інші вироби.

"Ми досліджуємо класичні рецепти хакка з метою їх подальшої комерціалізації. Незважаючи на те, що дрібне фермерство зазвичай не приносить значного доходу, бажання людей залишатися і працювати тут вже є свідченням успіху," – підкреслює Раян Сіу Хім Люн, учасник програми відродження.

Раніше Фокус інформував про те, що на віддалений острів оголошено набір на вакантну посаду з зарплатою 31 тисяча доларів. Шотландський фонд дикої природи проводить пошук кандидата, який готовий протягом півроку виконувати обов'язки керівника на живописному острові. Спеціальна освіта для цієї роботи не є обов’язковою.

Також стало відомо, що туристка залишилася без спідньої білизни під час поїздки. Габбі Морган повідомила, що невідомі поцупили її холодильник із продуктами та алкогольними напоями, а також особисті речі. Унаслідок цього неприємного інциденту жінка зазнала збитків на суму понад 400 доларів.

#Ліс #Одяг #Фермер #Шотландія #Сталий розвиток #Ренесанс #Китай (регіон) #Філософія #Ханьська мова. #Гонконг #Медичний рецепт #CNN #Індустріалізація #Стихійне лихо #Хакка Китайська #Фен-шуй #Взуття #Мангрові. #Алкогольний напій #Землі сільськогосподарського призначення #Мандариновий апельсин #Екотуризм #Холодильник #Острів

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Меморіальні події на честь Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар.
Планується запровадження обов'язкової військової підготовки через нестачу військовослужбовців на фронті.
Оригінальний підхід до оцінювання фізичного здоров'я дітей дошкільного віку.
Теги