Займаючись підробітком та накопиченням коштів: Національний банк провів дослідження фінансової обізнаності молоді.

18% учнів демонструють недостатні знання у сфері фінансової грамотності, згідно з дослідженням PISA, повідомляє ZAXID.NET.

Нацбанк разом з громадською організацією Junior Achievement Ukraine провів дослідження рівня фінансової грамотності українських підлітків. Участь у дослідженні взяли понад 3000 учнів 10 класів з різних областей України.

Метою дослідження було визначити рівень знань та умінь учнів перед запровадженням предмету "Підприємництво і фінансова грамотність" - з 2025-2026 навчального року предмет стане обов'язковим для учнів всіх 8 класів та надалі викладатиметься і в 9 класі.

Підліткам було запропоновано виконати 21 кейсове завдання, що ґрунтується на концепції міжнародної оцінки учнів (PISA), зосередженої на фінансовій грамотності. Окрім цього, учасники також заповнили анкету, що містила 20 запитань.

Згідно з результатами дослідження, рівень фінансової грамотності українських підлітків оцінюють, як початковий. Середній рівень правильних відповідей на кейсові завдання серед підлітків становить 46,6%, що відповідає 3 балам за 12-бальною шкільною системою оцінювання.

Найменші показники були зафіксовані в Кіровоградській (37,4%), Миколаївській (39,7%) і Чернівецькій (41,4%) областях. Відзначається, що малий рівень фінансової грамотності спостерігається серед підлітків, які походять із сімей із низьким соціально-економічним становищем.

Чи традиційні методи навчання не відповідають вашим сподіванням? У нас є для вас рішення! Дистанційна школа "Оптіма" пропонує унікальний підхід до освіти. Завдяки комбінованим урокам, інтерактивним завданням та авторським матеріалам, ми не лише забезпечуємо високу ефективність навчання, але й стимулюємо в учнів інтерес до нових знань. Дізнайтеся, як стати частиною нашої дистанційної школи, і розпочніть захоплюючу подорож у світ знань!

77,6% підлітків переконані, що фінансова грамотність має бути невід'ємною частиною шкільної програми. Учні прагнуть отримати більше знань про управління фінансами, аби досягати своїх матеріальних цілей (58,6%), мати високу зарплату і підтримувати своїх батьків (43%), заснувати власний бізнес (34,8%), здобути вищу освіту (21,3%) та мати можливість подорожувати (15,5%).

85,2% опитаних заощаджують гроші, зокрема, роблять це, коли мають "вільні гроші" або хочуть щось купити. Понад 75% підлітків мають платіжну картку або користуються онлайн-банкінгом.

#Вища освіта #Україна #Школа #Підприємництво #Організація громади #Грамотність #Програма міжнародного оцінювання студентів #Миколаївська область #Чернівецька область #Кіровоградська область

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Відновлення на території Київщини: результати громадського моніторингу | UACRISIS.ORG
Внаслідок обстрілу Києва з боку Росії загинули брат і сестра, які були дітьми лікаря з Університетської клініки КНУ.
СКУ запропонував приєднатися до обговорення процесу деколонізації українських мистецьких студій.
Теги