Кабінет Міністрів України має намір з 1 вересня 2025 року зупинити фінансування шкіл з малочисельними класами. У формулі для розрахунку освітньої субвенції будуть враховуватися лише ті навчальні заклади, де кількість учнів становить не менше 45 осіб.
За інформацією Міністерства освіти і науки, ці зміни покликані спонукати місцеві органи самоврядування забезпечувати учням громади більш високоякісну освіту в larger школах. Як правило, такі заклади мають кращу матеріально-технічну базу та більше викладачів, повідомляє Освіта.ua.
Місцеві органи влади мають можливість самостійно забезпечувати фінансування малих шкіл, а також здійснювати виплату заробітних плат вчителям з власних бюджетів. Проте це рішення не поширюється на початкові та спеціалізовані навчальні заклади, які обслуговують учнів з особливими освітніми потребами.
У малочисельних школах, за інформацією відомства, в одному класі навчається приблизно 5-6 учнів. Це призводить до недостатньої взаємодії між дітьми та відсутності зразків для наслідування.
Окрім цього, ці навчальні заклади не мають достатньої кількості вчителів. Часто вчителі стикаються з проблемою недостатньої кількості годин за своїм фахом, що перешкоджає їм отримувати гідну зарплату.
"Усе це негативно позначається на рівні освіти в сільських районах, що підтверджують результати ЗНО (НМТ) та міжнародного дослідження PISA," - зазначили в Міністерстві освіти і науки.
Як повідомляло OBOZ.UA, Міністерство освіти і науки України роз'яснило, що університети, які єдині у своєму населеному пункті, не підлягатимуть процесу укрупнення. Це стосується навчальних закладів, розташованих у містах з населенням менше 100 тисяч жителів.
#Університет #Учитель #Уряд України #Міністерство освіти і науки України #Бюджет #Зовнішнє незалежне оцінювання #Грантова допомога