Литва виділить 21 мільйон євро для відновлення освітньої сфери в Україні.

Литва виділить Україні 21 мільйон євро, які будуть використані для відновлення інфраструктури, підвищення якості освіти та оновлення освітніх послуг для дітей та молоді.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

10 липня на Конференції з відновлення України в Римі міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс разом із першим заступником міністра освіти і науки України Євгеном Кудрявцем підписали Меморандум про взаєморозуміння. Ця угода має на меті відновлення та модернізацію освітньої системи України, яка постраждала внаслідок війни.

Згідно з підписаним Меморандумом, Литва виділить 21 мільйон євро. Ці кошти будуть інвестовані у відновлення освітньої інфраструктури, підвищення результатів навчання та оновлення освітніх послуг для української молоді. Основна увага приділятиметься створенню безпечних, інклюзивних та інноваційних навчальних просторів.

Угода передбачає інвестицію в розмірі 17 мільйонів євро для створення сучасної багатофункціональної школи-хабу в Житомирі. Проєкт під назвою "Школа майбутнього для України", розроблений спільно італійськими та українськими архітекторами, здобув перемогу в міжнародному конкурсі 2023 року. Ця школа стане першою освітньою установою в Україні, зведеною відповідно до принципів Нового європейського Баугаузу (NEB).

Готовий дизайн-проєкт, що передбачає інноваційні рішення для роботи як у мирний, так і у воєнний час, буде доступний громадам безкоштовно.

У рамках угоди буде виділено 3 мільйони євро для встановлення сонячних енергетичних систем у 14 навчальних закладах, зокрема школах та дитячих садках, розташованих у Київській, Одеській, Дніпропетровській, Житомирській, Чернігівській, Харківській та Чернівецькій областях.

Ці системи забезпечать безперебійну роботу закладів та дозволять зменшити довгострокові витрати на електроенергію.

Ще один мільйон євро буде виділено для підтримки програм Catch-up та STEAM в Одеському регіоні, які були розроблені CPVA у співпраці з українським партнером savED.

Ці ініціативи, спрямовані на компенсацію освітніх недоліків, викликаних дистанційним навчанням, включають додаткові уроки для учнів, які мають труднощі з освоєнням матеріалу, а також STEAM-заняття для дітей, які демонструють високі досягнення.

У Молодіжному заплановано впровадження пілотного проєкту в новозбудованій підземній школі-укритті, який включатиме учнів з чотирьох навчальних закладів Великодолинської громади.

#Європа #Архітектор #Школа #Італія #Міністерство освіти і науки України #Інфраструктура #Інвестиції #Дитячий садок #Житомир #Рим #Євро #Одеська область #Електрична енергія #Литва #Меморандум #Чернівецька область #Чернігівська область #Кудрявець #Список міністрів закордонних справ Литви

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Литва виділить 21 мільйон євро для відновлення освітньої сфери в Україні.
Оренда нерухомості в Італії: вартість, регламент та специфіка у 2025 році -- Delo.ua
У столиці Ботсвани відбудеться вечір, присвячений українській гастрономії.
Теги