
Університет "Київська школа економіки" (KSE) планує інвестувати $10 млн у внутрішню реконструкцію придбаного нещодавно за $18 млн "Гольф Клуб" на Оболоні в Києві, щоб створений на його базі кампус відповідав вимогам ведучих світових університетів, повідомив президент KSE Тимофій Милованов.
Приблизно 10 мільйонів доларів необхідно витратити на внутрішню реконструкцію, а не на зовнішні роботи. У планах - повністю знести існуючі конструкції та створити нові лабораторії, амфітеатри та мейкерспейси. ... Заповнити кампус сучасним та якісним освітнім обладнанням, подібним до того, що використовують у провідних університетах, вимагатиме коштів у розмірі 10 мільйонів доларів, - зазначив він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За словами Милованова, команда KSE відвідала Массачусетський технологічний інститут (MIT), щоб дізнатися більше про концепцію мейкерспейсу.
"Це де студент має доступ до всіх сучасних роботів, лазерів, станків з програмним управлінням - до всього, що завгодно, щоб за наявності ідеї він чи вона зробили прототип. Там має стояти все обладнання - від проєкторів до аудиторій, має бути доступ до софтверу, який коштує грошей навіть для університетів.", - пояснив президент KSE.
Він додав, що планується відкрити ці мейкреспейси й для студентів інших "вишів".
Мілованов зазначив, що початкова вартість першої будівлі KSE на вулиці Шпака, 3, становила $2,5 млн, до яких додалося ще $2,5 млн на ремонт. Ці кошти були використані для облаштування укриття, капсул для сну, бібліотечних стелажів, камер з штучним інтелектом для проведення гібридних лекцій, а також для встановлення системи безпеки, пожежної сигналізації, сучасної вентиляції, батарей та генераторів для випадків відключення електроенергії.
Частина цього в Гольф Клубі вже є, але він був розрахований на невеличку кількість людей, а не на декілька тисяч студентів, які тут працюватимуть, додав президент KSE. Серед іншого він вказав на дуже добре ізольовані підвали будівлі, де можна зробити укриття на всіх студентів та викладачів.
Він зазначив, що надзвичайно радий своєму придбанню, оскільки "Гольф Клуб" зведений на високому рівні, а ціна угоди, враховуючи його локацію, є дуже вигідною – $18 мільйонів за 14,5 тисяч квадратних метрів площі плюс 5 гектарів землі в оренді.
"Якщо не враховувати територію та розташування поблизу Дніпра, то ціна складає приблизно $1200 за квадратний метр! Проте на даний момент попиту немає. Люди, які мають $20 млн, скоріше оберуть інвестиції в готелі в Індонезії, а не в Україні. Я вважаю, що це наслідок війни, і нам пощастило: без конфлікту ціни були б значно вищими," - зазначив Милованов.
За його словами, теоретично перші студенти могли б почати користуватися реконструйованою будівлею вже в січні наступного року. Проте на практиці це може зайняти більше часу, зокрема через наявність чинних орендарів, з якими KSE прагне знайти рішення без конфліктів.
"Але в Гольф Клубі дві будівлі. Одна з них порожня - там нема орендарів. Тому ми вже заходимо до неї з демонтажем на цьому тижні, й, можливо, вона запрацює раніше. Саме там робитимемо мейкер-спейси, амфітеатри, інше значне репланування", - повідомив президент KSE.
Він наголосив, що університет продовжуватиме використовувати земельні ділянки для спортивних цілей, як це зазначено в умовах орендної угоди.
"Ми все робитимемо повністю за законом, тому гольф залишимо. Деякі гарні бізнесмени нам вже пишуть, як це можна покращити. Тож, може, і в цьому напрямку щось є", - сказав Милованов.
Одночасно він зазначив, що в планах KSE є розширення функціонального призначення земельної ділянки, щоб вона повністю відповідала потребам університету, тому буде подано всі необхідні документи до Київської міської ради.
"Це, гадаю, займе 5-7 років. Але іншого шляху в нас нема, тому що ми американська компанія. Хоча мені місцеві девелопери кажуть: Тимофію, що ти цим займаєшся? Роби, що треба, а там повирішуєш. Але ми так не робимо, ми американська компанія. Ми нічого так вирішувати не вміємо", - підкреслив він.
KSE -- приватний університет та дослідницький центр, заснований у 1996 році. Функціонує як неприбуткова організація, зареєстрована у США. З 2022 року донори KSE спрямували понад $150 млн на гуманітарні, оборонні та освітні проєкти, зокрема на розвиток університетської інфраструктури.
#Університет #Київ #Дніпро #Студент #Бібліотека #Україна #Президент (державна посада) #Підприємництво #Сполучені Штати #Вищий навчальний заклад #Електричний генератор #Штучний інтелект #готель #Долар США #Неприбуткова організація #Кампус #Гектар #Массачусетський технологічний інститут #Інтерфакс-Україна #Індонезія #Вентиляція (архітектура) #Робот. #Київська школа економіки #Гольф #Лазер #Амфітеатр