Протести розпочалися через те, що проросійський уряд Грузії вирішив не продовжувати шлях до євроінтеграції.
Грузинські урядовці намагаються залякати населення, вдаючись до аналогій із "українським сценарієм". Вже сьомий день поспіль прем'єр-міністр від партії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе характеризує події у Тбілісі як "спробу організувати щось подібне до Майдану".
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Яни Слєсарчук.
Лікаря Георгія Давіташвілі тільки-но випустили з-за ґрат, куди він потрапив у перший день протесту. Як і багато грузинів, він переконаний: російського сценарію в Тбілісі не повториться, як би не хотіла того місцева влада.
"Наш уряд думає, що Грузія це Росія, що ми будемо поводитися як росіяни, і ніхто не покаже носа на вулицю, якщо когось на вулиці до того побити, закатувати. Але вони помиляються. Це Грузія. Грузини не такі. Нас більшатиме з кожним днем", - каже він.
У центрі міста активізуються спроби створення спонтанних барикад. Правоохоронці перешкоджають їхньому встановленню. Використовуються водомети, сльозогінний газ і продовжуються нові затримання. Соціальні мережі заполоняє дівчина, яка самостійно руйнує поліцейську лінію.
Одностайно партія влади "Грузинська мрія" та Кремль щоденно висловлюють занепокоєння щодо певного "українського сценарію", якого, на їхню думку, не слід допускати.
Міністерство закордонних справ України не залишило цього без уваги. І засудило насильство грузинських силовиків проти власного народу.
"Вони принаймні три роки, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, використовують цей козир, мовляв, на нас чекає те ж саме, якщо ми не будемо сидіти тихо, мирно і спокійно. Ніхто в це не вірить давно, це по-перше. А по-друге, я нагадую, що правильно говорити не майданізація, не майдан, а треба казати Революція Гідності. І ця революція перемогла. І ми хочемо того ж самого", - каже грузинський аналітик Зураб Читая.
Він впевнений, що силовикам було дано спеціальне розпорядження жорстоко застосовувати силу проти людей, щоб залякати учасників протесту.
На даний момент ситуація розвивається інакше: діти виходять на вулиці. Учні, а також інші молоді люди не лише в Тбілісі, а й у Батумі та Руставі, які є другими і третіми за величиною містами Грузії, вже другий день беруть участь у протестах разом із дорослими. Вони відмовляються від занять, блокуючи дороги біля своїх шкіл. Їхні вимоги – змусити поліцію зупинити насильство над учасниками протестів.
В соцмережах хвилюються через силовиків, яких побачили на даху оперного театру - в кількох сотнях метрів від парламенту. Бояться, що вони там, аби в разі чого стріляти по людях, як це було в Києві.
#Росія #Київ #Лікар #Євромайдан #Україна #Прем'єр-міністр #Школа #Поліція. #Арештуйте. #Грузія (країна) #Тбілісі #Міністерство закордонних справ (Україна) #Парламент #Кремль (фортифікаційна споруда) #Росіяни #Театр #Телевізійна служба новин #Грузинська мрія #Сльозогінний газ #Революція Гідності #Батумі #Грузини #Руставі #Грузинська мова #Іраклій Кобахідзе