Кремль і уряд використовують страх як інструмент впливу на протестувальників у Грузії, натякаючи на можливість "українського сценарію".

Цю інформацію подає кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук у своєму репортажі.

Лікар Георгій Давіташвілі щойно вийшов на свободу після затримання в перший день протесту. Як і багато інших грузинів, він впевнений, що в Тбілісі не повториться російський сценарій, незважаючи на бажання місцевої влади.

"Наш уряд вважає, що Грузія — це Росія, і що ми будемо діяти так, як росіяни, з можливістю залишатися вдома, якщо когось на вулиці поб'ють чи закатують. Але вони помиляються. Це Грузія. Грузини відрізняються. Нас ставатиме більше щодня," — зазначає він.

У центрі міста люди намагаються створити спонтанні барикади. Правоохоронці не дозволяють їм утримувати позиції. Використовуються водомети, сльозогінний газ, а також відбуваються нові затримання. У соціальних мережах популярність здобуває дівчина, яка самостійно пробиває поліцейський кордон.

Провести время в Грузии / Фото: Associated Press

Одночасно партія влади "Грузинська мрія" та Кремль постійно висловлюють занепокоєння щодо певного "українського сценарію", який, на їхню думку, не слід допустити.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на цю ситуацію, рішуче засудивши застосування насильства з боку грузинських правоохоронців щодо своїх громадян.

"Вони принаймні три роки, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну,

Застосовують цей аргумент, стверджуючи, що на нас чекає аналогічна ситуація, якщо ми не будемо вести себе тихо, мирно та спокійно. Однак, ніхто вже давно в це не вірить. По-перше, це вже всім очевидно. По-друге, хочу наголосити, що коректно вживати термін не майданізація чи майдан, а Революція Гідності. І ця революція здобула перемогу. Ми прагнемо досягти того ж, - зазначає грузинський експерт Зураб Читая.

Він впевнений, що силовики отримали спеціальне розпорядження наносити удари по людям. Це зроблено з метою залякати учасників протестів.

Наразі ситуація розвивається інакше: на вулиці виходять діти. Учні, а також молодь в Тбілісі, Батумі та Руставі – другому та третьому за величиною містах Грузії – вже другий день протестують разом із дорослими. Вони відмовляються відвідувати заняття й блокують дороги біля своїх шкіл. Їхні вимоги – припинити насильство з боку поліції щодо учасників акцій протесту.

У соціальних мережах активно обговорюють присутність силовиків на даху оперного театру, розташованого всього в кількох сотнях метрів від парламенту. Багато користувачів висловлюють занепокоєння, що їхня присутність може свідчити про намір стріляти по людям у разі загострення ситуації, подібно до подій у Києві.

#Росія #Київ #Лікар #Україна #Школа #Поліція. #Арештуйте. #Грузія (країна) #Тбілісі #Міністерство закордонних справ (Україна) #Парламент #Кремль (фортифікаційна споруда) #Росіяни #Театр #Грузинська мрія #Сльозогінний газ #Батумі #Грузини #ТСН #Українська криза #Руставі #Ассошіейтед Прес

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги