"Конкуренти бажають, щоб ти зазнав невдачі". Президент однієї з провідних фармацевтичних компаній України розкрив секрети бізнесу та показав, як гроші можуть впливати на стосунки.

Очолювати велику компанію в Україні набагато легше, ніж маленьку.

Про це під час заходу Великий вечір з NV заявив президент фармацевтичної компанії Biopharma Костянтин Єфименко.

Говорячи про те, що таке очолювати велику компанію під час війни в Україні и чи розуміють ці виклики колеги з-за кордону, Єфименко зазначив: "Мені важко говорти про тих, хто знаходиться за кордоном. Чим довше ти знаходишся в Україні, тим це виглядає страшніше та безнадійніше. Іноземці взагалі не розуміють, як ми тут живемо, але дуже гарно приймають нас на європейському та міжнародному рівнях".

За цей період компанія Biopharma значно зросла. І можу вам сказати, що управляти великою організацією набагато легше, зрозуміліше та зручніше, ніж малим бізнесом. Коли не виникає питання про виживання, а постає завдання формувати стратегію відповідно до власного бачення, процес стає набагато простішим. Як же вести велику компанію в умовах війни? Відзначу, що 24 лютого був важким днем, а 25 лютого потрібно було просто змусити себе встати з ліжка і піти на роботу. Після цього стало легше.

Ми стали аналізувати і зрозуміли, що ми не повинні думати, що війна закінчиться через 2-3 тижні, як нам повідомляли по телевізору. Ми зрозуміли, що не потрібно думати, що це на 10-20 років. Потрібно сьогодні робити те, що ми можемо сьогодні робити", -- зазначив президент фармацевтичної компанії.

Він також підкреслив: "Ми почали це потроху робити. І за цей час ми стали номер один в Україні. Це було досить не складно, оскільки наші слабонервні конкуренти удалилися і ми залишилися одні. Ми стали номер один в Казахстані, Узбекистані, Іраку, Боснії і Герцеговині. Зареєструвалися в Бразилії, Мексиці, Аргентині та Туреччині. Зараз реєструємося в Європі: в Румунії та Хорватії.

У травні 2022 року ми розпочали зведення лабораторного комплексу, який було введено в експлуатацію в квітні 2023 року. На реалізацію цього проекту ми витратили 25 мільйонів доларів. Після цього, у листопаді 2023 року, ми ухвалили рішення про будівництво заводу в Ужгороді. У грудні 2024 року ми придбали земельну ділянку в цьому місті, хоча я ще не мав можливості її оглянути. У березні 2024 року розпочали будівельні роботи, і вже завершили основну конструкцію. Плануємо запустити перший етап заводу до кінця року.

Ми придбали 3,5 гектари землі в Румунії. У червні цього року стартуємо з будівництвом заводу в цій країні. Плануємо завершити спорудження потужностей протягом п'яти років, щоб запустити їх у 2027 році.

Ми створили кілька біошкіл: три в Києві та одну в Білій Церкві. Наша діяльність охоплює міжнародні олімпіади з біології та підготовку учнів. Наразі у нас навчається 250 дітей, які займаються біологією, хімією та математикою. Ми формуємо фахівців для власних потреб.

"Коли організація має великий масштаб, коли у працівників гідні зарплати, коли є можливість підтримувати армію... це чудово, коли ти здоровий, і це прекрасно, коли ти фінансово забезпечений — цього я всім бажаю. Також прекрасно, коли ти маєш можливість допомогти тим, хто цього потребує," — підкреслив Єфименко.

Стосовно знайомства з бізнес-кліматом в Румунії він наголосив: "Тут (в Україні - ред.) я почуваюся досить комфортно. Тут у мене друзі і мені зрозумілі правила гри. Тут я можу зустрітися з ким я хочу. Чому я не можу бути закордоном, в тому числі в Румунії? Тому, що я там нікого не знаю. Зрозуміло, що ми там ніхто і звати нас ніяк. Ніколи ми там ніким не станемо. Іноді дітей відправляємо до університетів, бажаємо, щоб вони одружилися з нащадками англійський лордів, але у фіналі добре, якщо вони там не зустрінуть узбека".

"Я вдома, і відчуваю себе тут затишно... Моя пристрасть до Білої Церкви безмежна. Моя родина має коріння в цьому місті вже понад 300 років. Я придбав 5 гектарів землі, де провів масштабні роботи: завіз 60 тисяч кубометрів ґрунту, збудував підпірну стінку та знизив напругу 35-кіловольтної електролінії до 10 кіловольт. Також підвів газ, воду та стоки. Це забрало в мене 3,5 роки і обійшлося в 11,5 мільйона доларів. Після цього я вирушив до Румунії, де купили 3,5 гектари землі з усіма комунікаціями за 1,5 мільйона євро. Але точніше, це розстрочка на 25 років по 67 тисяч євро щорічно. На це я витратив півроку. Я зрозумів, що за свою любов потрібно платити. За свою прихильність до Білої Церкви ми переплатили 10,5 мільйонів доларів. Тому вважаю, що любов варта зусиль і інвестицій." – підкреслив Єфименко.

Він також зазначив: "На даний момент в Румунії все йде без ускладнень. Останнє засідання, що стосується публічної екологічної експертизи, відбудеться 19 травня. Сподіваюся, до 15 червня ми отримамо всі необхідні дозволи та розпочнемо будівництво."

Як зауважив мій друг Саша Конотопський, засновник компанії Ajax Systems, у бізнесі існує три ключових виклики: працівники завжди прагнуть більшого, клієнти бажають знижок, а конкуренти бажають твого падіння. Я вважаю, що в Румунії у них можуть бути певні ілюзії щодо нас, тому нам, ймовірно, буде нелегко, і важко передбачити, що з цього вийде. Але я переконаний, що з нами їм буде непросто.

Єфименко також нагадав, що свого часу він увійшов до ради підприємців при президентові України під час справи Мазепи. Кажучи про те, чи не було це спробою загасити репутаційну пожежу, він зазначив: "Це дуже крутий кейс, бо коли я вписався за Ігоря Мазепу, я тоді з ним познайомився. Я був на хрестинах, я був на свадьбах, але я ніколи не був на заході, коли людина виставляється, бо вона вийшла з СІЗО. Я познайомився з Ігорем Мазепою на такому заході. Я підписувався не за нього, я підписувався за себе. Тут не потрібно навіть в шахи грати, щоб зрозуміти, що наступним буду я. І ми тоді вписалися. Нас прийняв президент, була конструктивна розмова. Ми побудували системну роботу. Перше, що ми запропонували президенту виходити на екран і казати, що армія важлива, бо все будується на сміливості наших хлопців. Важлива підтримка партнерів. Але потрібен і бізнес, бо без бізнеса ми не можемо виграти війну".

#Університет #Європа #Київ #Англія #Президент (державна посада) #Сміливіше. #Пожежа #Математика #Ужгород #Туреччина #Біологія #Бізнес #Хімія #Біла Церква #Румунія #Природний газ #Євро #Фармацевтика #Хорватія #Ірак #Казахстан #Мексика #Бразилія #Узбекистан #Шахи. #Аргентина #Іван Мазепа #Телевізор #Боснія і Герцеговина #Вольт.

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Зеленська відвідала Луцьк, щоб взяти участь у Дні спільнодії, що проходить у рамках місяця підвищення обізнаності щодо психічного здоров'я.
NASA запрошує студентів до участі у створенні безпілотників, які допомагатимуть у рятувальних операціях під час ураганів.
"Конкуренти бажають, щоб ти зазнав невдачі". Президент однієї з провідних фармацевтичних компаній України розкрив секрети бізнесу та показав, як гроші можуть впливати на стосунки.
Теги