Експрезиденти США висловили свою жорстку незгоду з політикою Трампа.

У той же час їхні взаємини з Трампом характеризуються особистою неприязню, а також обміном нападками і образливими словами.

Протягом останніх двох тижнів три екс-президенти США - Білл Клінтон, Барак Обама та Джо Байден - висловили свою публічну незгоду з діями чинного президента Дональда Трампа.

Як пише The Washington Post, це є безпрецедентним випадком, оскільки колишні президенти зазвичай утримуються від публічної критики своїх наступників.

Обама, Байден та Клінтон не згадували ім'я Трампа прямо, але їхні слова були зрозумілі без зайвих пояснень. Єдиний живий президент, який не коментував ситуацію з моменту своєї інавгурації, - це республіканець Джордж Буш-молодший, хоча його негативне ставлення до Трампа було очевидним.

Обама, виступаючи 3 квітня в коледжі Гамільтона в штаті Нью-Йорк, висловився проти переслідування Трампом університетів та інших установ і закликав тих, у кого є ресурси, дати відсіч.

"Ми всі повинні знайти рішення для цієї проблеми," - зазначив Обама. "Це не відбудеться лише тому, що хтось прийде і вирішить ваші труднощі."

У вівторок Байден висловив своє обурення щодо зменшення соціальних виплат, яке ініціював Ілон Маск. Це була його перша публічна реакція після завершення терміну на посаді.

"Менше ніж за сто днів ця влада спричинила чимало шкоди та завдала значних руйнувань," - зазначив він.

Клінтон в суботу засудив бажання домінувати і зосередженість на образах.

"Здається, всі ведуть суперечки про те, чиї уявлення є більш значущими та обґрунтованими, і коли варто трохи облагородити реальність, щоб здобути перевагу," - зазначив Клінтон. "Якщо в наших життях переважатиме прагнення контролювати тих, хто має іншу думку, ми ризикуємо підірвати 250-річний шлях до досконалішого союзу."

Історики зазначають, що у Сполучених Штатах досить рідко трапляється, коли президент відкрито висловлює критику на адресу свого наступника. Це пояснюється традицією спокійної передачі влади та принципом, що передбачає наявність лише одного президента в країні одночасно. Факт, що троє колишніх президентів зробили це у такому короткому проміжку часу, є абсолютно нечуваним.

Тімоті Нафталі, історик з Школи міжнародних і суспільних відносин Колумбійського університету, підкреслює значення того, що ця критика виникає ще до завершення перших ста днів президентства Трампа.

"Зазвичай колишні президенти дають чинному президенту можливість утвердитися і вивчити правила дорожнього руху. ... Але ці президенти вже бачать контури змін, які президент Трамп хоче принести".

Водночас, їхні зв'язки з Трампом характеризуються особистою неприязню, а також обопільними нападами і образливими зауваженнями, зазначає WP.

#Університет #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Історія #Сполучені Штати #Коледж #Республіканська партія (США) #Джо Байден #Барак Обама #Інавгурація #Джордж Буш-молодший #Білл Клінтон #The Washington Post #Нью-Йорк (штат)

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Україна і НАТО узгодили основні напрямки діяльності JATEC, повідомляє Генеральний штаб.
Остання значна класична гонка весняного сезону. Ознайомлення з Льєж - Бастонь - Льєж.
Незважаючи на торговельні суперечки, Китай передає Сполученим Штатам унікальні місячні мінерали.
Теги